yol bilgisayarım çalışmıyor mu?

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen farkettim arka sis lambasının biri yanmıyor ayrıca cam suyu da bitmiş ama yol bilgisayarın da hiçbir ikaz yok 2000cdx vectram da bu arızaların hepsini gösteriyordu.2006 elagance vectra da göstermemesi biraz tuhaf geldi.Yoksa sadece cihaza bağlanınca mı gösteriyor. bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

the İMAM
'06 elagance

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2004 elegance var cam suyu azalınca yada sol uzun farımda sorun olduğunu (gündüz farlar kapalıyken) bilgisayar ekranından bildiriyor.
Tech 2 yi bağlatmanız gerekebilir!

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen farkettim arka sis lambasının biri yanmıyor ayrıca cam suyu da bitmiş ama yol bilgisayarın da hiçbir ikaz yok 2000cdx vectram da bu arızaların hepsini gösteriyordu.2006 elagance vectra da göstermemesi biraz tuhaf geldi.Yoksa sadece cihaza bağlanınca mı gösteriyor. bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

the İMAM
'06 elagance

yanmayan arka sis lambası sağ tarafsa normal :) çünki sağ arka sis çalışmaz . sadece sol taraf yanar. eğer sağ tarafında yanmasını istiyorsanız ampullerin bağlı olduğu tablada ufak bir lehim işiyle çözersiniz.

yolbilgisayarında aracın sis farlarıyla ilgili uyarı yok zaten.

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi sis lambasının sağ tarafı yanmıyor orda mesele anlaşıldı ama cam suyunu niye göstermiyor onu anlayamıyorum
şu dikkatimi çekti bazen arabaya bindiğimde anahtarı takmadan f harfi çıkıyor yol bilgisayarında normal yazıların üzerinde acaba o mu arızanın işareti

the İMAM
'06 elagance

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abi sis lambasının sağ tarafı yanmıyor orda mesele anlaşıldı ama cam suyunu niye göstermiyor onu anlayamıyorum
şu dikkatimi çekti bazen arabaya bindiğimde anahtarı takmadan f harfi çıkıyor yol bilgisayarında normal yazıların üzerinde acaba o mu arızanın işareti

the İMAM
'06 elagance

cam suyu içinde su deposundaki sensör bozulmuş olabilir. ekranda f yazması demek arıza demek :) f tam olarak hangi menüde yazıyor ? anlık tüketim ve dış sıcaklık çalışıyormu ? birde yolbilgisayarı kafayı yemiş olabilir öncelikle akünün kutup başını sök ve 20 dakika bekleyip tak. yine olmadı tech 2 ye bağlat ve ekranı yeniden programlat derim.

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlık tüketim sıcaklık falan normal çalışıyor onlarda sıkıntı yok f yazısı araca bindiğimde anahtarı takınca yol bilgisayarında saatin altında yazıyor dwereceyle ilgili olabilir (fahrenayt gibi herhalde)

the İMAM
'06 elagance