Yol bilgisayarımdaki F ne anlatmak istiyor

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
bugün yolculuğa çıkacaktık ama kilitler açmadı,sonra anahtarla açtım kapıları,kontağı çevirdim hiç ışık yanmıyor göstergede.ama iç aydınlatma normal yanmaktaydı,azalma yoktu gibi geldi zira yol bilgisayarının rengi ve tonuda normaldi.
elektirkçi bi adam çağırdık ve kendi aküsüyle marş aldırdı arabayı ve zayıfladığını söyledi,ama dün hiç bir belirtisi yoktu,arabanın yerini değiştirmek için çaıştırdım tık diye aldı.akü GM marka orjinal sanırım ,5 senelik araba,akü rengi siyah gösteriyordu,sabah çalışır mı bilmem :)
Bu F işareti artık akünün bittiğini mi söylüyor bize :D

dsc0049mg.jpg

sdtgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış bilmiyorsam o F işareti dış sıcaklık sensöründe sorun oldugunun göstergesi

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yolda denk geldiğim dış sıcaklık ölçümleri ile kıyasladığımda 1 derece sapma dışında sorunsuz çalışmakta,genelde 1-2 derece sapma yapar diye biliyorum zaten.
bence sensör sorunumuz yok,zaten araba akü ile çalıştıktan sonra gelmedi hiç.

ahmethadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde derenin yanında C harfi oluyodu yanlış hatırlamıyorsam C = santigrat derece, F= fahrenayt derece olabilir belki

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi arabayı deneme amaçlı çalıştırdım ve hiçbir sorun yok,ilk marşta çok rahat aldı,ve yolculuk öncesi siyah gösteren akü bu sefer yeşile dönmüş :)
acaba dünkü 600 km ye yakın yolculukta mı şarjdan ötürü yeşil olabilir.sanırım akünün ömrü daha dolmamış :D

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dış sıcak sensörün kısa devre yapıyor aküyü boşaltıyor olabilir tamponda veya ön panelde fişlerini kontrol etmekte fayda var.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak bu olabilir,herkez sensörde mutabık zaten :) 2-3 güne müsayit olucam o zaman kontrol ederim soketi bulabilirsem :D
astra G de biliyorum yerini ama bakalım bunda tam olarak aynı noktada mı arıcaz artık :)

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
F Arızası tamponun alt ızgarasının iç tarafındaki sıcaklık sensöründen kaynaklanıyor. Bunun yanında 5 senelik bir GM akü ömrünü misli misli doldurmuş bilginize. Acilen akünüzü yenileyin. Aynı problemi yaşadım, tecrübeyle sabitledim...

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
F arıza uyarısıdır... genellikle ya akü bitince meydana gelir ( ki benim başıma geldi) ya da aracınızın beyni bozluduysa araç kendini koruma amaçlı f uyarısı verir ve belli bir süre sonra araç kendini kilitler ( bu da başıma geldi) beyin bozulursa masrafı çok olur...

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç kendini kitlediğinde acaba zorla çalışcaksınlan diye diretmeyemiydik acep :D
şakası bi yana umarım böyle bi durum başımıza gelmez.umarım bize ultimatom vermemiştir :)