Yol geldikten sonraki rolanti sesi

master34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yol geldikten sonraki rolanti sesi

buyk bır ıhmtımal ısıtıcı veya klıma acıkken vakum dan dolayı gelen bır ses bu benım aracdada oluyordu sorunu kendım çözdum bu ses eger o ıse

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Sağolun arkadaşlar ilginiz için geçen başka bir sebeple servise gittiğimde sesi ordaki ustaya dinlettim sorunun klima kondansatöründe olduğunu söylediler ve garantiden değiştirecekler önümüzdeki günlerde. Yalnız benim beklentim bu sesin klimayı kullandıktan sonra falan gelmesiydi ancak ses klimayı hiç kullanmadığım zamanlarda da gelmeye devam etmekte. Bakalım parça değişsin sesin durumu ne olacak.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

bence klimadan değil! olsa açıkken olması lazım. mesala bende klima açıkken uçak kalkıyo havası gibi bi durum oluşuyo bu durumu servise gidince gösterecem. inşallah normaldir.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
bence klimadan değil! olsa açıkken olması lazım. mesala bende klima açıkken uçak kalkıyo havası gibi bi durum oluşuyo bu durumu servise gidince gösterecem. inşallah normaldir.

Valla adam ilk sesi duyduğunda kompresörden olabilir dedi. İyi dedim, akşam gittiğimde klima kondansatörü dedi, ona da iyi dedim. :)

Ha bence de klimayla alakalı olmamalı, çünkü bu ses arabayı biraz devirli kullandığımda (klimasız) arabayla kırmızı ışıkta bile durduğumda duyabildiğim bir ses. Ki durduğumda devirli kullanımın hemen ardındansa bu duruş, sesi daha da net duyuyorum. Ha kompresör ne, kondasatör kim, tanışmadım bu arkadaşlarla, ikisini yanyana görsem ikisini de başka şeyler zannedebilirim. :)

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=omergokbulak link=topic=2653.msg58331#msg58331 date=1321729728]

Valla adam ilk sesi duyduğunda kompresörden olabilir dedi. İyi dedim, akşam gittiğimde klima kondansatörü dedi, ona da iyi dedim. :)

Ha bence de klimayla alakalı olmamalı, çünkü bu ses arabayı biraz devirli kullandığımda (klimasız) arabayla kırmızı ışıkta bile durduğumda duyabildiğim bir ses. Ki durduğumda devirli kullanımın hemen ardındansa bu duruş, sesi daha da net duyuyorum. Ha kompresör ne, kondasatör kim, tanışmadım bu arkadaşlarla, ikisini yanyana görsem ikisini de başka şeyler zannedebilirim. :)
[/quote]

yakında çok samimi olacan belli  :)

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

GNSpower link' Alıntı:
Motor sesi

Arkadaslar yoldan geldikten sonra rolantide haaar haaaar haaar gibi bir ses var, videoyada cektim. Turbodan mi, benden mi, herkeste var mi?

Sondaki seste "hehe hani bana pazartesi 150 liralik benzin koymustun ya, hehe o bitti var ya ehehe, hadi shell'e gidelim" sesi. :)

ya şu shell esprisine yorum yapmayayım dedim tutamadım kendimi. "süper"  :D :D :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=2653.msg54880#msg54880 date=1320519357]
Motor sesi

Arkadaslar yoldan geldikten sonra rolantide haaar haaaar haaar gibi bir ses var, videoyada cektim. Turbodan mi, benden mi, herkeste var mi?

Sondaki seste "hehe hani bana pazartesi 150 liralik benzin koymustun ya, hehe o bitti var ya ehehe, hadi shell'e gidelim" sesi. :)

ya şu shell esprisine yorum yapmayayım dedim tutamadım kendimi. "süper"  :D :D :D
[/quote]

֖mercim araba bana o Shell espirisini 10 günde bir patlatıyor. :) Kondansatör ve kompresör kardeşlerimle de yakında kuracağım samimiyet inşallah aile dostluğuna varıp uzun soluklu sıkı fıkı bir muhabbete dönüşmez. :)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O ses benim araçtada var (düzenli aralıklarla gelen ses, eskiden BEDFORD kamyonlar vardı böyle çalışan) işin enteresan tarafı ses sadece içeriden duyuluyor kaputu açıp dinlediğimde duyamıyorum

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ender hocam o zaman sende klima zımbırtısını degiştir serviste bence

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende hala "harr......harrr....harrr..." şeklinde bir ses yok, arada "kırkırkırkır" gibi bir ses gelip kayboluyor umarım sorun belirtisi olan sesi anlamıyor değilimdir!!