Yol kenarındaki kar birikintisi

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,

Bu akşam dar bir sokakta karşı tarafa yol vermek için yok kenarındaki kar birikintisine sağ tarafım ile girdim.Burnumu biraz daha içeri sokmak için direksiyon sağa kırıp geriye yanaşırken sağ kapının yanında çok büyük bir gacırtı geldi. Bu arada sıcaklığın 5 derece civarı olduğunu ekleyeyim.

Ordan geçtikten sonra aracımı 2 dakika sonra parkettim, sağ tarafa baktım, herhangi bir iz yok.Sonra yakında olduğu için kar birikintisinin yanına gittim, bir teker izi var, sanırım sağ arka tekerim kar birikintisine girmiş. Birikintinin en yüksek yeri 20 cm civarında.Kara dokunduk, oldukça yumuşaktı.

Sonuç olarak erimek üzere olan kara teker ile basınca içeri oldukça fazla ses gelir mi? Sanki kapıyı duvara sürtmüşüm gibi ses geldi.Yarın gündüz gözüyle sağ tarafa daha detaylı bakıcam.

Bu arada camlar da buğu yapmıştı.Yan camlardan doğru dürüst görüş yoktu.Kışın buğuyu önlemek için ne yapmak lazım.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yol kenarındaki kar birikintisi

Karın altında bulunan birşeyi ezmiş olabilir misin? :)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teker izinin olduğu yerde başka bir şey yoktu.Heralde erimekte olan kar içi boş olunca ezilme halinde böyle bir ses yapıyor.

Yarın aynı yerden geçecem, teker ile karar hafif dokunucam, bakalım aynı ses gelicek mi? Gelmezse kar ezme dışında başka birşey olmuş demektir.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Teorik olarak karda yürürken bastığımız yerden harş hurş bayağı bir ses çıkıyor, tekerlek başına 400 kilogramlık bir baskı belki daha da fazla ses çıkmasını açıklayabilir. Ama en iyisi dediğin gibi tekrar denemek.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence kar sesidir sorun olacagını düşünmüyorum

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Buğu önlemek için sıvı sabun veya bulaşık deterjanı türü bir ürünü ıslatılmış süngerle camlara sürüp kurulamadan öylece bırakın, yan camlarda öneririm fakat ön camda karşıdan gelen aracın farı vurduğunda kirli görüntü oluşuyor ön camı da havalandırma ile halledersiniz. Buğu önleyici sprey kullandım işe yaramadı ben böyle yapıyorum.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
bence kar sesidir sorun olacagını düşünmüyorum

Bu sabah ayni yere baktim, teker izim hala duruyor.O bosluga girip sonra geri geri giderken bu ses gelmisti. Sanirim sag arka teker ile girdim kara. Sonra baktim, sag teker arkasi tampon hafif kar olmus, elimle yokladim, bir pürüz yoktu. Ama ses sanki sag ön kapidan geliyor gibiydi. O yüzden telaslandim asil, görmedigim bir seye mi carptim diye. Heralde karin ezilme sesi arabanin icinde fazla yankilandi.

Yorumlariniz icin tesekkürler.