Yoldaki bozukluklar direksiyona yansıyor ve direksiyon hareket ediyor...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Asfalttaki bozukluklardan direksiyon etkileniyor ve direksiyonu yavaş tuttuğumda sağa-sola dönüyor... Direksiyon çok yumuşak, en küçük hareketimi tekerlere yansıtıyor... Sorun direksiyon kaışından kaynaklanabilirmi??? Veya nedenkaynaklanabilir?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aynısı ben de de oluyor. Benim rot milleri bozuk dediler. Fakat rot milinin boşluğu alınabiliyormuş.

Direksiyon kutusunun altında bir alyan anahtarlı bir ayar vidası varmış.

Ben hafta sonu deneyecegim. Arabayı kaldırdıgımızda lastikleri oynattığınızda boşluk hissediliyor. Dolayısıyla bozuk yolda da direksiyona vuruyor.

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın aracım bakıma girecek, triger, filtreler v.s. Yarın araç kaldırıldığında tekerlere bakayım, belki aynı sorundur...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
O sorun ise eğer ses kesilir. Eğer yarın problem biraz da olsa çözülürse burdan yazarsan iyi olur. Ben burda servis veya opelden anlayan bir özel servis olmadığı için arabayla oynatmak istemiyorum. Daha önce bu olaydan çok muzdariptim ki hala muzdaripim ama inşallah çözeceğim kısa zamanda. Sinirlerim bozuluyor çünkü...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rotlar sağlam çıktı boşluk v.s. yokmuş. Bakım 5 saat sürdü, direksiyon sorununa baktırmaya fırsatım olmadı... AM baktıracağım en kısa zamanda...

aguldemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı sıkıntıyı yaşıyordum ama tesadüfen sorunu çözüm. Ben aracıma 215x45x16 jant lastik almıştım. Yoldaki bozukluklara aracım ayak uyduruyor direksiyon sağa sola hareket ediyordu. Rotlar, Rot kolları,salıncaklar direksiyon kutusu hepsine baktırdım sorun yok. Kışlık lastiklerimi taktım geçenlerde 195x65x15 kar tipi lastik var. Problem ortadan kalktı. Tekrar öbür lastiklerimi taktım aynı sorun ortaya çıktı. Jantları ve lastikleri kontrol ettirdim. Balon veya jantta yamukluk var mı diye oda yok. Tahminimce lastik yanağının ince olması vede sert olması bu soruna neden oluyor.Demek ki lastik yanağının büyüklüğü ve yumuşaklığı lastiğin yol formuna uymasını sağlıyor azda olsa. Ama yılbaşından sonra 205x55x15 çıkma lastik alacağım. Sırf düşüncem doğrumu yoksa tesadüf mü öğrenmek için. Neticeyi bildiririm sizlere.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
lastiklerinizin ölçüsü orjinal mi?