Yüksek hıza çıkanca arabadan ses geliyor.

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba; arabamda yüskek süratlara çıktığım zaman -genelde 100 km/h'den sonra - bir titreme sesi -sanki birşey bir yere çarpıyormuş gibi- ses geliyor. Havalar çok rüzgârlı olduğu zaman sürat 80 oluğu zaman bile o ses geliyor.

Tamirciye götürdüm araça hiç binmeden önce blansdır dedi bindi denedi tavandan geliyor ses dedi döşemeçiye götür dedi. Bende döşemeçiye götürmeden önce sizlere bir sorayım dedim. Belki başınıza gelmiştir diye.

Araç Vectra B 1977 model 2.0 GLS

ilginiz için şimdiden teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konuyu okur okumaz aklıma benim de balans geldi. Lastik değişimi filan yaptın mı?

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır! Lastik değişimi bundan yaklaşık 1- 1,5 yıl önce yapılmış ben aldığımda aracın lastikleri yeniydi bende arabayı alalı 1 yıl oldu. Bir kere lasitik patlamıştı onu tamir ettirtim

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlız yüksek hıza çıkınça direksiyonda hafif bir titreme oluyor bu aralar....

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi aracın tavanında bir sorun oldu diyelim ama aracın ses gelmesine neden olmaz sanmam.

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende düşünüyüyorum bağltantı kurmaya çalışıyorum ama bir türlü bir bağlantı kuramadım tavandan olsa her zaman gelir diye düşünüyorum ama başka bir tamirciyede götüreyim bakalım onlar ne diyecekler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lastiğin tabanını kontrol et bakalım tek kırılması filan var mı?

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon sallama yapıyorsa askerde kullandığım araçta başıma gelmişti lastik basınçları kontrol edildi ve tekrar rot balansa alıdı araba sonra sorun gitti. 80 - 90 sonraasında direksiyon titreme yapıyordu

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benimde aklımda ilk önce lastik ve balans geliyor insanlık hali aracı taşa filan sürtmesi durumunda dahi sallar.

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Citroen kullandığım sıralar arka lastiği kaldırıma hafiften vurduğum için bendede olmuştu, şase çekilerek düzeltilmişti, sorun düzelmişti. Ama içine bir usta binipte tavandan geliyor diyorsa bir kontrol ettirmekte fayda var çünkü bir nereden geliyor olabileceği üzerinde konuşuyoruz, içine binen birisi ise tavandan ses geliyor diyor. Aracınızı aldığınızda Tavanda işlem varmıydı (boya vs...) ?