Yüksek süratte önden gelen gürültü

ersunsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hsonu aracımı Avrupa otoyolunda 4 kişi ve kısmen dolu bağajla yüksek hızda sürmem gerekti ve yaklaşık 15-30 dk kadar (zaman çok hızlı geçiyor :) ) aracımı 160-200 km hızda sürdüm ;

*Gördüğüm kadarı ile araçın önünde rüzgar girişinden dolayı ön çamurluklar içinden, ön cam kenarlarından ve yan aynalardan belirgin ses gelmekte, sesi önde oturanlar rahat duydu tam yerini belirleyemesemde rahatsız edici.
*Kapılardan giren rüzgar sesinden radyoyu duymak mümkün olmuyor.
*Yol tutuşta en küçük sorun yaşamadım, direksiyon sertleşmeside başarılı
*Frenleme kuvveti yüksek hızlarda yeterli fakat, 120 ye kadar hızla yavaşlarken 120-80km arasında ciddi fren pedalı baskısı gerekiyor.
*Aracım dizel olduğundan 200km yi geçemedim, bizim insanımızın sol şerit probelmi var yer bulsam yine 205 i görürdüm, hızlanma oldukça yavaş oluyor, 10km/h lik kısa süreli hızlanmalarda iyi iken 30-40 km/h lik hızlanmalarda (130 dan 170e gibi) başarısız.
*Son süratte yakıt tüketimi 11-12 Lt civarına :)
*Sürat felakettir zorunlu kalmadıkça önermiyorum.

Selamlar,

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yüksek süratte önden gelen gürültü

Abicim 160-200 arası gitmişsin bırak olsun biraz rüzgar sesi :) ama kapılardan gelen rüzgar sesi biraz garip, bende yeri gelince 200-240 km hızlara çıktığım oluyor ama kapılardan rahatsız edici bi rüzgar sesi ve rüzgar sesinden radyoyu duymadığım olmadı olmadı hiç.

1.3 motordan ara hızlanmalarda bir performans beklemek yanlış olur zaten, benim bundan önceki aracım h serisi 1.3 cdti astrayı, uzun süre 140 km ve üstü hızlarda gitmişsem motorda Yada turboda şişme sorunu oluyordu ve gaz tepkileri daha da yavaşlıyordu.
Yakıt tüketimi bence çok iyi :) ben 170 den sonra 20L ve üstünü görüyorum genelde :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yüksek süratte önden gelen gürültü

Sesin 2 sebebi var

1. Kapi icindeki kopuklerin yerinden oynamasi.
2.camurluktaki sinyal kaplolarinin uzun olmasi ruzgarda ses yapabiliyor.