Yurt Dışı Seyahat Kaskosu

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

4 aydır Ingolstadt tayım.Audi deki işime ve hayata alıştım.

2 hafta önce de çok zor buldugum evime Türkiye'den gelen eşyalarım ile yerleştim.

Aralık sonunda 3 hafta tatilim var. Burda arabam için herhangi bir ektra vergi ödemem gerekmediğini öğrenince arabamı yeni yıldan önce getirme kararı aldım.
Pendik'ten ro-ro ya verip italya trieste den alıcam, geri kalan 750 km otoban yolu sürerek getiricem.

Yurtdışında karşı tarafa verilebilecek hasarlar için green card sigortam olacak, fakat benim hatamdan dolayı kendim aracıma olacak hasarlar için güvencem yok.Kendi kaskom 6 ay önce yurtdışı teminatı alabileceğimi söylemesine rağmen  şu anda yurtdışı paketimiz yok diyor.

Aracımı yurtdışına çıkarma ve orda yeni kasko yaptırmaya kadar yaklaşık 1 haftalık bir kaskoya ihtiyacım var.Bu şekilde bir paket sağlayan sigorta şirketi biliyor musunuz?

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yurt Dışı Seyahat Kaskosu

kardeşim senin sigorta hangisi ? hepsinde yurt dışı var diye biliyorum ben .. ben hep yaptırdım şimdiye kadar ..belkide kanun falan değiştiyse bilemiyorum,malum türkiye her an herşey olabilir :) allianz ta kesin var ,bir sor istersen..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba Batu abi,
Benim kaskom da allianz.

6 ay önce sorduğumda var demişlerdi, hatta 6 ay için 360 lira gibi ek primi var demişlerdi. Geçen hafta sorduğumda sadece şu şekilde cevap geldi: Yurtdışında kasko geçerli değildir ve yurt dışı teminatı yapmıyoruz.

Acaba risk fazla olabilir ve yurtdışında masraflar çok olur diye mi yanaşmıyorlar.

Kaskosunda yurt dışı teminatı olan ve bundan emin olan varsa bana özelden pm atabilirse sevinirim.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla ben en son allianz ile yurtdışı sigorta yaptırdım araca ..  son 1 sene içinde dğiştiyse bilemiyorum.. çok saçma yaaa,sonuçta parasını alıyor..diğer şirketler ne diyor ?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şu an fazla zamanım olmadığı için diğer şirketleri araştıramadım.İzmit bayisinde sigorta da vardı ,oraya sordum.

Türkiye'ye gelince bunun için 1 hafta zamanım olacak, o zaman diğer şirketlere de sorucam.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen pazar geçici plaka ile yurtdışı teminatı alma konusunu acentamın bağlı olduğu bölge müdürlüğüne ilettim. Daha önce böyle bir talep ile karşılaşmadıklarını, bu yüzden konunun farklı birimleri tarafından ele alındıktan sonra bana nihai sonucun bildirileceği söylendi.

Acentemden aldığım bilgiye göre talebim 2 farklı birimden onay almış, son birimden haber bekleniyormuş.

Ücretini ödedikten sonra plakanın geçici kalıcı olması neyi değiştiriyor anlamadım, sonuçta geçici plaka da yasal bir süreç.

Eğer geçici plaka ile yurtdışı teminatı alınmıyorsa, o zaman kendi plakam ile gelip plakayı ve ruhsatı vekalet vereceğim birine kargo ile gönderip benim adıma tescili sildirmesini rica edicem.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bencede en iii , bu şekilde yapman..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen hafta Allianz'tan geçici plaka ile yurtdışı teminatı alabileceğime dair haber geldi.
Fakat daha sonra yurtdışında başıma birşey gelirse arayabileceğim bir acil durum numarası var mı diye sorduğumda gelen cevap ilginçti: Tamamen kendi imkanlarınızla sorunlarını çözüyorsunuz, düzenlenecek tutanaklarla birlikte faturalarınızı ibraz ediyorsunuz, değerlendirmeye göre tazminatlarınıyzı alıyorsunuz dediler.

Allianz gibi Avrupa merkezli bir şirketin gideceğim ülkelerde şubeleri olmasına rağmen beni yurtdışında tamamen yalnız bırakması garip. Diğer kasko şirketleri de mi bu şekilde yurtdışı teminatı veriyorlar?

Diğer garip şey şu, gecen yaz sorduğumda 6 aylık bir zaman dilimi icin günlüğü 2 liraya gelen ek bir prim söylenmişti, şu an hesaplanan prime göre günlüğü 20 liraya geliyor.Sebebi nedir diye sorduğumda şirketin kar-zarar dengesine göre belirlediği fiyat politikası dendi.

İtalya-Avusturya ve Almanya da başıma bir şey gelirse arayabileceğim acil durum numaralarını nereden bulabilirim?

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında Allianz Almanya merkezli bir şirket diye biliyorum ama sigorta şirketleri organizasyonları gereği her ülkede farklı sistemler ve altyapı ile çalıştıkları için Allianz'ın Almanya'daki hasar merkezi size yardımcı olamayabilir. Anladığım kadarıyla siz herhangi bir hasar anında çekici de dahil olmak şartıyla bütün masrafları cebinizden ödeyip sigorta şirketine ibraz ederek paranızı alacaksınız.