yüzde 25-30 zam hemde her arabaya

beklenen zam gerçekleşir ise sonuçları ne olur ?

• bir yerden iner bir yerden çıkar eski haline döner...

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .

35cemy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://sozcu.com.tr/2014/ekonomi/otomobil-alacaklara-kotu-haber-454573/ habere göre yeni yılda sıfır otomobiller yüzde 25 ile yüzde 30 arası zam alabilirmiş..... haberi okuyalım sizce bunun sonucu biz bireysel kullanıcılar için nasıl olur ?¿?¿

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
2. elde piyasa canlanır gibi duruyor ama sıfır araba almak güçleşir bende dahil gene 2. ele kaldık kabak tadı vericek bu iş yav :(

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten sıfır araçlar da gereken zamları bir çok firma çoktan yaptı bile... zam koymayan firma kalmadı.

35cemy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamı 32.000 e aldım kredi çektim 34.000 e geldi şu an arbam 34.000 değerinde yeni zamlarla. Egeryüzde 25 bir zam olursa arabam assagı yukarı 37-39.000 olur. Satsam karım olur mu ? Hayır çünkü 2. El de artıcak sıfırd ekmek te ev fiyatları da sonuç şu para karşılıgı ne alırsak alalım alddgımız hizmet ve kalite değişmiycek sadece cebimizden çıkacak fiyat artıcak.tabi kişisel düşüncem :) saygılar....

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eskidendi araç alayım satayım kar edeyim mantı. Aradan geçen zaman içinde bu mantık öldü. Artık temiz bir araç alayım kafam ağrımadan uzunca zamanlar kullanayım mantı hakim. Zaten ülkemizde alım satım işleri yapanlar da genel olarak hani derler ya ölü soyucu diye ilanların bir çoğunda yazar ölü soyucular aramasın diye :D işte bu kişiler sadece kar eder onlar da paraya sıkışan kişilerin araçlarını öldüm parasına alarak.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
6 aydır toplu taşıma kullanıyorum 2 sene önce 12000liraya aldığım vectrayı 10500 e zar-zor sattım.yakın zamanda araba almayacam çünkü piyasa çok yüksek 13-14 piyasası olan arabaya 18-20 istiyorlar dahada artacaktır.evimin önünden arabaya biniyorum okulun yanında iniyorum full ekonomi yapıyorum:)

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci el fiyatları artmış bile daha dün haberlerde istanbul oto pazarında bir araştırma yaptılar adam 2 ay önce 15.000 tl ye sattığım aracı şimdi 17-18 bine satıyorum dedi.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:50 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:47 ----------

Eskidendi araç alayım satayım kar edeyim mantı. Aradan geçen zaman içinde bu mantık öldü. Artık temiz bir araç alayım kafam ağrımadan uzunca zamanlar kullanayım mantı hakim. Zaten ülkemizde alım satım işleri yapanlar da genel olarak hani derler ya ölü soyucu diye ilanların bir çoğunda yazar ölü soyucular aramasın diye :D işte bu kişiler sadece kar eder onlar da paraya sıkışan kişilerin araçlarını öldüm parasına alarak.

haklısın nadir abi artık herkes 1-2 bin fazla veriyim de temiz araba alıyım diyor şahsen bende değiştirecek olsam piyasasından 1-2 fazla verip temiz ve bakımlı araba alır kafam ağrımadan binerim. şimdi ki aracımı satmak istemiyorum herşeyini yaptırdım diye neresinde ne olduğunu biliyorum onun için satıp yenisini alamıyorum.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence satışlar canlansın diye yalan atıyorlar... abi zaten araba fiyatları aldı başını gitti.. clio corsa polo puntolarda bile 50.000 rakamlara ulaşıyorsun artık... daha ne artacak fiyatlar.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birçok firma zaten fiyatları artırdı. Sitelerinden bakabilirsiniz. Opel' in 2013 fiyat listesine bir bakın isterseniz.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci el etkilenir tabiki.
ikinci el satışları patlama yapacaktır.
Lakin arabaların da değeri yükselecek :)

Bu yaz çok hareketli olacağa benziyor piyasa...