z16 motora mantzel powerbox uygulaması

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada size bişey soracağım. Aracı mantzelledikten sonra ani değilde yavas hızlanmalarda arada takılıyor gibi oluyor araba ama yarım saniyelik bişey. LPG ve benzinde de yapıyor bunu :(
Aklıma gelen acaba manifolt ve mantzel bağlantılarında kaçak varda havamı alıyor ?
Neden böyle bir sorun yapıyor yardım edin mantzelciler

Olculer ve fikir icin saol Mehmet :) ins. tek parca dbilas gibi yapariz..
benzin yeterli gelmiyor ve arada kesiklik oluyor olabilir.. benzin pompasininin basincini olctur..

birde MAP sensoru var..ona baktir.. contadan olsa rolantide oynamayi kesin gorursun..

carbondan keman bile yapmislar :D virtuozler sesde fark etmis demis :)
http://www.youtube.com/watch?v=kwfc-6XrurA

utube da izledim.. carbon emme manifoldu super ses veriyor..
hafifligi kimin umrunda onemli olan isiya direncli olmasi..
ve burdaki e46 m3 carbon emme manifoldundaki gibi icininde carbon olmasi gerekiyor..

6829.jpg

aluminyum yapalim mantzeli kaplayalim derseniz anasini boyayip babasina satmak olur :D:D

aluminyum mantzel icin de, mantzelden asagisini carbon boru ile mantzele nasil birlestiririz.. ve emme tarafi icin aluminyum flans ve carbon borularin montesinde yardimci olursaniz.. ciddi ciddi dusunurum.. (carbon borular benden, ihtiyac varsa carbon plakada var)

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün kısmet oldu ve chip tuningi bitirdim. bildiğiniz gibi standart astra g ler 100 beygir ve 150nm torku var. ben arabaya egr iptali, katalizör iptali, 4-1 headers, k&n açık hava filtresi,port polish ve mantzel powerbox uyguladım bildiğiniz gibi. bu şekilde dyno ölçümü 108 beygir ve 177nm tork oldu. arabaya chip uguladıktan sonraki verileri ise 124 beygir ve 280nm tork oldu. nasıl veriler?. torkdaki değişime dikkatinizi çekerim. yarın isterseniz dyno çıktılarını buraya eklerim. benim için gayet yeterli bir güç.

KuDu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ellerine sağlık usta torkta çok ii bi artış olmuş güçe göre çıktısınıda görebilirmiyiz güç tork eğrilerine bakalım :)

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk resim chip yapılmadan

bu ise chip yapıldıktan sonra

orjinal astra g nin güç eğrilerini bulmadım. eğer varsa sizde eklerseniz iyi olur

bu arada dinamometre karşı güç uygulamalı cartec marka

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayirli olsun piri.. :) maasallah.. kazasiz belasiz..
torkun oyle olmasinin imkani yok.. impossible.. eger turbo takmadiysan :D

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok abi turbo nerde ama bende çıktıların yalancısıyım 2450 devirde 277nm tork

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahh usta bekleseydin.. benim almanyadan konuklarim olucak belki insallah :)
ama 277 imkansiz.. ahh nasil kalibre ediyorlar su dynoyu.. bende dyno magduruyum.. acemi zamanimda.. onemli olan AFR ye bakip yazdiysa, yuksek devirlerde avans vurmuyorsa, enjektorleri hayvan gibi sonuna kadar acmadiysa (yoksa kurum baglar) iyi yazilim yapmis olabilir.. ama iyidir denemez gene..

Son düzenleme:

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay bea.. piri sen bilemiyebilirsin, yanlis anlatmis olmiyim, seni kotulemek icin demiyorum.. ama yazilimi yapan kisi 277 NM oldugu bilgisini duzeltmediyse ve o bilgiyle seni ugurladiysa.. gercekten cok kotu .. :(

Son düzenleme:

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
imkansız aşı beslemeden nası bir yazılımsa bende istiyorum 350 nm tork olur herhalde dyno saçmalaması sadece