Zafira dan duman cikma

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
Merhaba Usta

EGR`yi Sifir takti, ama duman cikmaya hala devam ediyor. Sanki araba yüzde 40 degilde yüzde 20 calisiyor. Motor sicaksa bile gazi kökledigimde, yere siyah zerrecikler yapisiyor.

Ww de başıma gelmişti katalatik konvertör tıkalı çıkmıştı. Egzost ları söküp deneseniz???? ww caddy de son susturucu tıkanmıştı,ayrıca egr arızası veriyordu. son susturucuyu sökünce içerisindeki elyafların dağıldığını gördük.:confused:

Asurhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ww de başıma gelmişti katalatik konvertör tıkalı çıkmıştı. Egzost ları söküp deneseniz???? ww caddy de son susturucu tıkanmıştı,ayrıca egr arızası veriyordu. son susturucuyu sökünce içerisindeki elyafların dağıldığını gördük.:confused:

Valla Hocam yakinda Neron gibi yakarim bu arabayi herhalde. Hava debimetresini degistik, yine ayni, bu sefer Egsoza baktiracam ayni devam edecek o zaman baska sey yapacam, velhasil yakinda 2 ye aldigim 10 a mal olacak bana :)-

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Asurhan bey ben size egr değişince yazılımla ayar yaptırın demiştim, birde manifolt temizlensin iç kapaklar demiştim ona baktırdınız mı? kapaklar kurum bağladı ise hareket etmiyorsa buda yapar sonuçta egr o duruma geldi ise o kapaklar hoş durumda değildir..
egr açılıp kapanması yazılım ile düzeltilmesi lazım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size bir örnek
img47937fqetckz1y.jpg

Asurhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Bu Hafta icinde aracin durumu netlesir. Opel Garajinin bize dedigine göre, yeni takilan EGR yi arac tanimiyor, ama bir yandan da onu tanitmaya gerek yok diyorlar. Yani yenisi takildiginda otomatik tanir diyorlar. Arti olarak birde güc veren bir sensorün de degismesi gerektigini söyledi. Bakalim onlarida yapalim, netlesir hersey.

kosovali016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mavi duman

s a arkadaslar tekrar konu acmak istemedim.benim de 2004 2.2 zafiram var.sabahlari calistirdigim da genelde motor sogukken diyeyim asiri mavi duman cikiyor.nerdeyse butun sokak duman oluyor.sizce sebebi veya sebebleri nelerdir.

saygilarimla

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ soğukken daha incedir içindeki polimerler sayesinde ısındıkça kalınlaşır yağınız 0w ise 5w, 5w ise yada sorun devam ederse 10w yağ kullanabilirsiniz 15wye çıkmayın daha fazla yapacağınız birşey yok. Normalde atmıyorsa rektifiyeye sokamaya gerek yok ama gittikçe gün geçtikçe artacaktır.

kosovali016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ soğukken daha incedir içindeki polimerler sayesinde ısındıkça kalınlaşır yağınız 0w ise 5w, 5w ise yada sorun devam ederse 10w yağ kullanabilirsiniz 15wye çıkmayın daha fazla yapacağınız birşey yok. Normalde atmıyorsa rektifiyeye sokamaya gerek yok ama gittikçe gün geçtikçe artacaktır.

mehmet abi yagim 10 40.normal de atmiyor dedigim gibi sadece sabah calistirirken.birde bi kotu kokuyor ki sorma adamin ici yaniyo koklayinca.