Zorunlu Trafik Sigortası

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Biliyorsunuz Vectra'dan sonra Cruze'a geçiş yaptım. Aldığım aracın trafik sigortası bitmişti. Mecburen o da benim üstüme yıkıldı. Ruhsatı almadan önce sigorta yaptırayım dedim. Araştırdım 295 TL'den daha uygun fiyat veren olmadı. Adı zorunlu ya, ben de zorunlu olarak yaptırdım o fiyata...

Nedir bu arkadaş? Altı üstü bir trafik sigortası! Birileri benimle dalga mı geçiyor diye düşündüm bir an. Hatta sigorta şirketlerinden birinden tam tamına 590 TL yıllık tutar çıktı. Kulaklarıma inanamadım. Belki bazıları kızacak, siyaset yapıyorsun diyecek ama görünen köy kılavuz istemez. Her işimiz sarpa sarmaya başladı. Önceden böyle miydi? İnsaf yahu insaf!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bir kısmını okudum, konuya muvaffak oldum ancak ben onu bunu anlamam. :)

Bu hükümetle olmayacak bu işler...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hükumet ile olmayacak diyorsun demesine ama burada bu konuya ikimizden başka yorum yazan yok ve burada iki kişiden biri hükumet demiş :D şimdi ne olacak?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Zaman...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bitmemiş olsa da sigorta devir olmuyor maalesef. Aracı alınca eskisi hükümsüz olur, satış evrağı ile ücret iadesi alır. Hatta yeni aracına bile devredemez, kaskonun aksine.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bir şey fark etmiyor, devrolsa ne olur ki!

Sonuçta ben cebimden çıkan 295 TL'yi bilirim. Bir yıllık zorunlu trafik sigortası karşılığı 295 TL!

Bundan önce böyle değildi. Değişen nedir gerçekten merak ediyorum?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bir şey fark etmiyor, devrolsa ne olur ki!

Sonuçta ben cebimden çıkan 295 TL'yi bilirim. Bir yıllık zorunlu trafik sigortası karşılığı 295 TL!

Bundan önce böyle değildi. Değişen nedir gerçekten merak ediyorum?

Yaptırmadığınız gün başına ceza var. Ayrıca kazasızlık indirimi de yok. Belki bundandır.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bilemiyorum. Fiyat aldığım bir sigortacı Suriye'deki olaylardan ötürü her sınır şehrinde fiyatlar böyle dedi, diğeri ise ideal yaştan uzaksınız diye dedi. İşin açığı her ikisi de tatmin etmedi. Bir nevi özelleştirmenin uygulanması fiyatları bu kadar yukarılara çekti. Sonuçta iş hükümette bitiyor bana göre...