1.0 motora sıralı sistem taktırmak ?

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg motor hacmi büyüdükçe verimli ekonomik oluyor amerikan 3.5 24v araçda kaliteli bir lpg kitinin 2.0 araç kadar yakdığını gördüm hatta 2.0 dan bile az yakıyordu..

:good:Aynen.

Ayrıca başka konularda da bahsetmiştik benzer şeylerden. Her ne kadar bazı arkadaşlar kabullenmese de motor hacmi büyüdükçe LPG den edilen kâr da o oranda büyüyor. 1.0 motora LPG takarak tüketimi belki bir miktar azaltırsınız ama astarı yüzünü geçer hesabı olabilir.

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pahalılık nedeniyle benzin/mazot tüketimi azalınca maliyenin gelirlerinde her geçen gün düşmeler başlayacaktır, maliye hedeflediği bu gelirden vaz geçmeyeceğine göre ibre de satışı her geçen gün daha da artan LPG ye doğru dönecektir :( (dikkat ederseniz motorin yakında tek tip olacak, ucuza satılan motorin çeşitleri tarih olacak). Sakın yanlış anlaşılmasın benzine/mazota zam yapılınca hemen LPG'ye de zam yapılsın demiyorum, sonuçta araç sahipleri olarak hepimiz aynı gemideyiz. Benim anlatmak istediğim, şu an için ülkenin en büyük nakit gelir kaynağı akaryakıt ürünlerinden gelen paralardır. Maliye hedeflenen miktarlar toplanana kadar bu tatlı gelirden asla vaz geçmez, zaten bakan bey de, siz ne kadar az tüketirseniz biz de belirlenen hedefi tutturana kadar zam yaparız demedi mi? :mad:

Kastettiğim benzinle LPG'nin aynı fiyata satılamayacağı idi.Gerçi bu ülkede o da gerçekleşebilir,şaşırmamak lazım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kastettiğim benzinle LPG'nin aynı fiyata satılamayacağı idi.Gerçi bu ülkede o da gerçekleşebilir,şaşırmamak lazım.

Yok zaten (mantıken) benzinle LPG aynı fiyat olmaz. Sadece aradaki farkı biraz daha kapatırlar o kadar. Ama benzin 5 TL olduğu zaman LPG de 3,5-4 TL olursa o zaman LPG kullananlar yandı demektir :(. Dikkat ederseniz son zamanlarda benzin ile motorin arasındaki fark daha hızlı kapanıyor. Taktik uyuşturucu tacirlerinin yaptığı gibi, önce alıştır sonra fiyatları artır :mad:.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok zaten (mantıken) benzinle LPG aynı fiyat olmaz. Sadece aradaki farkı biraz daha kapatırlar o kadar. Ama benzin 5 TL olduğu zaman LPG de 3,5-4 TL olursa o zaman LPG kullananlar yandı demektir :(. Dikkat ederseniz son zamanlarda benzin ile motorin arasındaki fark daha hızlı kapanıyor. Taktik uyuşturucu tacirlerinin yaptığı gibi, önce alıştır sonra fiyatları artır :mad:.

ai ben sana diyorum 3 tekerlikli üretimine gçicekdik sende bekliyorsun her zamda..

3wheel.jpg
strike-three-wheels-vehicle1.jpg
v13r2.jpg
3wheeler1_uwmbu_691.jpg
Fred-Flintstone-Barney-Rubble-Car.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci tasarım basit abi araçların tabanını kesdikmi tamamdır :D :D yalnız belediyeye güvenemiyorum :D yollarda malum çukur çivi her bir şey var :D

DJnonstop

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla ben katılıyorum. Yakın bir zamanda LPG nin fiyatınında artacağını düşünüyorum...

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar 1.0 eco motor araca sahibim aracım şehir içinde 280-330 bin arası yakmakta ciddi şekilde tüp taktırmayı düşünüyorum çünkü yaza kadar bu benzin fiyatı 5 tl yi bulucak gibi herhangi bir sorun yaşarmıyım çekişten düşme vs yaşayabilirmiyim ?

benzinde 30 kuruş vay be beniim araba tüpte yakıyo okadar :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna mecburlar misal benzine 50 kuruş zam gelse mazota gelmese mazotada aynı orantıda zam yapmak zorundalar yoksa onlarda biliyorki dengeler bozulur aynısı lpg içinde geçerli dikkat ederseniz lpg yi zaman içinde benzine orantıladılar yani benzinle mazota zam gelirse lpg yide orantılarlar zam gelmesede zam koyarlar.. işde bu olaya zaten piyasa dengesi deniyor..