1.3 CDTI araçlar Dikkat.. Şarz Dinamosu kasnağı

mysteryx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben daha yeni değiştirdim usta parçaya 140 ytl demişti açıkcası parçayı görünce sanki fazla fiyat vermiş gibi geldi ama sizin yazdıklarınıza bakılırsa aslında uygun söylemiş.. ama şunuda ekleyeyim ben parçayı araştırdım orjinal parça 80 ytl'imiş siz siz olun kimseye güvenmeyin::((((

Son düzenleme:

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar genelde 1.3 cdti araçlarda bulunan şarz dinamosu kasnağına dikkat etmek gerekiyormuş..

Geçenlerde memlekete (Sinop) tatile gitmek üzere Konya dan yola çıktım. Ilgaz dağına tırmanmaya başlamadan önde bir çeşme başında mola verdim. O sırada arabadan gacır gucur sanki kayış sesi gibi ses gelmeye başladı.. Önemsemedim yola devam ettim. :p
Kastamonu ve nihayet memlekete ulaştık ama yolda ses gittikçe artmaya başladı. Kayışa baktım problem yokkk. Kayış kurumuştur belki diye su döktüm ama ses yine kesilmedi. Özellikle debriiyaja bastığımda veya gaza yüklendiğimde ses artıyordu..
Sonra Sinopta bulunan Özel Opel servisine (OPHAS) götürdüm ve dedikleri bu hafta üçüncü araçmışım. Şarz Dinamosu kasnağı bilyası arızalı değişmesi lazım..:eek: Sebep ise aşırı sıcaktan şarz dinamosu kasnağının içinde bulunan bilyalardaki yağın yanarak kurumuş olmasıymış :confused: .. Allah korusun yolda bilyalar bir sıkışsaydı şarz iptal aküde bitince yolda kalmak özellikle ormanda içten bile değil :cry::help:

Sonuçta 210-YTL (170-YTL parça + 40-YTL işçilik) ye değiştirdiler küçük bir parça oda 1 gün bekledim Sinopta yokmuş ertesi gün Samsundan geldi parça..

Sonuç özellikle şehir dışında seyahetteyseniz küçük bir sesi bile önemsemek ve en yakın serviste göstermek gerekiyor.. Sizlerle paylaşmak istedim :eek: :)
Geçmiş olsun inşallah birdaha yaşamazsın...

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekala araç kaç bın kmde?_

Kusura bakma ustam konu tekrar açılınca farkettim.. Araç o zamanlarda 48.000 km civarındaydı.. Şimdi ise 58.000 :)
Kronik bir problemmiş galiba tüm opel lerde bilmiyorum..

Ayrıca Eyüp teşekkürler inşallah kimse yaşamaz.. Hele parasızken :D

mlh.94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim pek bilgim yok ama sizin sinoplu olduğunuzu anladım bende sinopluyum hemşeriyiz ve bizdede combo var

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün sabah aracı çalıştırdığımda kaputun sol tarafından tiz bir ses geldi. araç hareket halindeyken devam etti ve gaza bastıkça ses arttı. direk ankara opal servise götürdüm. şarj dinamo kasnağı çatlamış. parçayı buldular değiştirdiler. %25 parça işçilik indirimiyle birlikte 215 ytl tuttu. 1.3 cdti motorlarda çok sık tekrar eden bir arızaymış. 60.000 km civarında yüzleşiyorsunuz ve aracı direk çekiciyle servise götürmeniz gerekiyormuş. servis yakınlardaysa ağır ağır gidebilirmişsiniz. bilginize...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne saçma bişe ya! ne biçim mühendis bunlar diyesim geliyo... çok ısınıp rulman bozuyo öle mi? ozaman bu sürekli aksedecek demektir???

witan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun beni de tatilde buldu, bir günümü yedi, değiştirdik, bide emin değilim ama su pompası mı ne onu da değiştirdiler...

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün sabah aracı çalıştırdığımda kaputun sol tarafından tiz bir ses geldi. araç hareket halindeyken devam etti ve gaza bastıkça ses arttı. direk ankara opal servise götürdüm. şarj dinamo kasnağı çatlamış. parçayı buldular değiştirdiler. %25 parça işçilik indirimiyle birlikte 215 ytl tuttu. 1.3 cdti motorlarda çok sık tekrar eden bir arızaymış. 60.000 km civarında yüzleşiyorsunuz ve aracı direk çekiciyle servise götürmeniz gerekiyormuş. servis yakınlardaysa ağır ağır gidebilirmişsiniz. bilginize...

Geçmiş olsunn.. kronik problem işte :) benimde 48.000 km.de başım a gelmişti :D

Son düzenleme:

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun,umarım bu sorunu kimse yaşamaz ama böyle sorunları fabrika niye çağırmıyor anlamadım.Kimi arkadaşlar marş dinamosundan çekiyor kimide şarj dinamosundan...
s20.gif