1.3 Cdti Corsa Van Çalışmıyor

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2006 Model 1.3 Cdti Van aracımı sabah sorunsuz bir şekilde çalıştırdım ve 7 km lik yol gittim park ettim ve 2 saat sonra tekrar eve döndüm buraya kadar bir sorun yok. Eve geldikden sonra tekrar çalıştırmak istedigimde 7-8 kez denememe ragmen marş basıyor ama çalışmıyor öylece bıraktım ve soguyunca denerim dedim 4 saat sonra tekrar denedim ama malesef gene marş basıyor ama çalışmıyor
1. Sorum ; her zaman kontagı açtıgımda gelen ses gelmiyor sonradan farkettim
2. Sorum ; mazot pompasının sigortası atmış olabilirmi ?
3. Sorum nereleri kontrol etmeliyim ?

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Mazot pompasının sigortasına bakın, sigorta sağlam ise mazot pompasına Kontak açıkken elektrik gelip gelmediğine bakın, aracı yıkattınız mı bu esnada?

Casper_VIA_V5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazot pompasının sigortasına bakın, sigorta sağlam ise mazot pompasına Kontak açıkken elektrik gelip gelmediğine bakın, aracı yıkattınız mı bu esnada?

Bende mazot pompasından şüpheleniyorum çünkü geçenlerde hiç olmadık biyerde gene aynisini yapti zor bela basa basa çalıştırdım dedim pislik falan gelmistir bu gün gene aynisini yapti ugraştım biraz ama çalışmadı bu süre içerisinde aracı yıkama olmadı dikkatimi çeken bitek kontagı açınca vızzzz diye bi ses olurdu o ses gelmiyor , hangi sigorta mazot pompasına ait acaba onuda bilmiyorum araç evin önünde yol kenarında kaldı otoparka da cekemedik

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pompa beyni olabilir

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Sigorta kutusunu açtığında büyük sigorta, 2 adet yanyana, resmini çekebilirsen şu derim şimdi aklımda yok şema bulmaya çalışayım netten

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
3 adet yanyana röle var ortadakinin altına denk geliyor yeri

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa beyni olabilir
Teşekkür ederim bi arkadaşım daha aynısını söyledi inşallah ufak maliyetli bişeydir 😀

Sigorta kutusunu açtığında büyük sigorta, 2 adet yanyana, resmini çekebilirsen şu derim şimdi aklımda yok şema bulmaya çalışayım netten

3 adet yanyana röle var ortadakinin altına denk geliyor yeri

ilginiz için teşekkür ederim yarın sabah daha detaylı bakıp tekrar bilgilendiricem sigortayı kontrol etmekle başlayım 😊

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün aracı tekrar çalıştırmayı denedim ve çalışmadı sigorta kutusunu kontrol ettim bir sıkıntıya rastlamadım araç koltuklu van oldugu icin koltugu kaldırıp pompaya bakamadım ama yakıt gelmedigi için çalışmıyor o kesin , kontagı açınca pompa sesi gelmiyor 3 ihtimal üzerinde duruyorum
1 - Pompa üzerindeki basınç valfi
2 - Pompa Beyni
3 - Pompanın kendisi
Yarın sabah çekici çagırıp aracı pompacıya çektiricem başka şansım yok gibi görünüyor

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hava emiş hortumunu söküp çok az balata spreyi sık çalışırsa kesin beyin

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava emiş hortumunu söküp çok az balata spreyi sık çalışırsa kesin beyin

Bikac yerde okudum arabayi balata spreyi , wd40 vb yanıcı maddeler ile çalıştırmayı ama çekiciye yüklemektense o şekilde çalıştırıp götürmek daha iyi olur bide net arızayı ögrenmis oluruz ama tam olarak nasıl yapacagımi bilmiyorum hava filtresinden motora giden hortumu söküp mü basacagız bide balata spreyi yerine wd 40 ile çalıştırabilirmiyiz