1.3 cdti ortalama yakıt ve öneriler

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen hafta konyadan antalyaya gittik, hem gezip görerek gittik hem de alanyaya falan da gidip geldik.
toplamda tam 1 depo ile 900km gidip geldik. (dizel astra 1000km gider diyenler haklıymış) 5 kişiydik ve bagaj doluydu, torosları tırmandık, birçok turistik yerde-şelalelerde ve şehir merkezlerinde falan da durduk,gezdik. bir ara aşırı yağmur vardı.
bu şartlarda aracımın yakıt durumunu değerlendirmek gerekirse sizce nasıl yakmış. fazla yaktıysa bakıma sokmam gerekir sanırım? ortalama 17 kuruş gibi görünüyor sanırım. değerler bana yeterince makul geldi sizce durum nedir? 100km/5.1lt
bir de resim koymuşken araca neler yapabilirim onu sorayım, logo iptali vs yapmalı mıyım sizce?

29m0nkk.jpg

yakıt durumu vs.
14mxv68.jpg

25ezdc3.jpg

2l9qsup.jpg

2hhdgdg.jpg

bu ada aracım :eek:
5 kişi binip bagajda da yük olunca araç basık durmuş. gayet hoş olmuş :D yay mı alsam diyorum ne dersiniz :)
xge5tt.jpg

ve yolların durumu; virajlı-yağmurlu-rampa
29ly0xz.jpg

Son düzenleme:

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde çok derdim ama yol rampa ve 5 kişi olduğu için iyi denebilir.

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim çok güzel bi yakıt tüketimi bu emin ol. o toros dağlarını 5 kişiyle ve dolu bagajla tırmanmayı ortalama 5.1 lt tüketimle her araç yapamaz.:alkis:

ben sana bişey söylimmi bizim araçların dış görünümü orjinal olarak zaten çok güzel, hiç logo iptali falan yaptırma bence. sadece yaylarla ilgilensen bile yeter. bide chip yaptın mı tadından yenmez valla :D

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim çok güzel bi yakıt tüketimi bu emin ol. o toros dağlarını 5 kişiyle ve dolu bagajla tırmanmayı ortalama 5.1 lt tüketimle her araç yapamaz.:alkis:

ben sana bişey söylimmi bizim araçların dış görünümü orjinal olarak zaten çok güzel, hiç logo iptali falan yaptırma bence. sadece yaylarla ilgilensen bile yeter. bide chip yaptın mı tadından yenmez valla :D

tüketimden ben memnunum fakat diğer dizellerle kıyaslamak istedim, acaba ben şimdiye kadar benzinliye alıştığım için mi bana az geliyor dedim..
öyle çok sakin falan da kullanmadım bide..

chip zararlı olmasa yaptırırdım da hiç gerek yok vallahi.. chip yapınca turbo çok zorlanır, turboyu da büyütmek gerek. öyle olursa da herşeyle oynamak gerekiyor zaten :) motorun ömrünü yemek istemiyorum hiç :D
bu arada yay düşünüyorum bende, 3.5 yeterli mi sence nasıl bişey yapalım? bir ara konuşalım biz bunu :D
bu arada sana jant buldum alalım onları artık :D :D

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görmeyeli antalyanın nufusuda artmış :)
167677_10150090651909723_757164722_5933417_266554_n.jpg

ben tipomla 2 sene önce lpg 1.70 ten 80km ortalama hızla 2200 km yol yaptım ( kocaeli-izmir-antalya hattı boyunca) 300 lira yakmıştı yanı 13,6 krş kimse inanmıyordu :)

Son düzenleme:

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüketimden ben memnunum fakat diğer dizellerle kıyaslamak istedim, acaba ben şimdiye kadar benzinliye alıştığım için mi bana az geliyor dedim..
öyle çok sakin falan da kullanmadım bide..

chip zararlı olmasa yaptırırdım da hiç gerek yok vallahi.. chip yapınca turbo çok zorlanır, turboyu da büyütmek gerek. öyle olursa da herşeyle oynamak gerekiyor zaten :) motorun ömrünü yemek istemiyorum hiç :D
bu arada yay düşünüyorum bende, 3.5 yeterli mi sence nasıl bişey yapalım? bir ara konuşalım biz bunu :D
bu arada sana jant buldum alalım onları artık :D :D
emin ol diğer dizeller bu kadar zorlamaya rağmen böyle az yakamaz. ;)

chip o kadarda zararlı değil emin ol. normalde turboyu zaten %60 verimlilikle falan kullanıyoruz. bunu yazılımla %80-90'lara çıkartıyorlar. turbo günü geldimi zaten iflas bayrağını çekicek, ha 10.000 km önce ha sonra :D:D

3,5 yeter diye düşünüyorum, çok da yakışıklı durur ;) ne jant mı hani nerde nerde :D:D

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görmeyeli antalyanın nufusuda artmış :)
167677_10150090651909723_757164722_5933417_266554_n.jpg

ben tipomla 2 sene önce lpg 1.70 ten 80km ortalama hızla 2200 km yol yaptım ( kocaeli-izmir-antalya hattı boyunca) 300 lira yakmıştı yanı 13,6 krş kimse inanmıyordu :)

hey maşallah :D
sen beleşe gitmişsin o araba satılır mı hiç :) kendi parasını çıkarır zaten
bu arada resim görünmüyor:(

emin ol diğer dizeller bu kadar zorlamaya rağmen böyle az yakamaz. ;)

chip o kadarda zararlı değil emin ol. normalde turboyu zaten %60 verimlilikle falan kullanıyoruz. bunu yazılımla %80-90'lara çıkartıyorlar. turbo günü geldimi zaten iflas bayrağını çekicek, ha 10.000 km önce ha sonra :D:D

3,5 yeter diye düşünüyorum, çok da yakışıklı durur ;) ne jant mı hani nerde nerde :D:D
zararlı değil diyorsun, gel çipleyelim diyorsun, ha önce ha sonra diyorsun.. heycanlandırıyorsun :D :D cipleyesim geldi yine :D
3.5 süper durur bencede, 2.el mi alsam fiyatlar falan nasıl biliyor musun? ben pek anlamam o işten de :D

bak kardeşim benim jantların 2. eli :D
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-ve-lastik-jant-19-kosei-rs-5x114-3/detay/?
para biriktirince alalım bunları sana :)

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zararlı değil diyorsun, gel çipleyelim diyorsun, ha önce ha sonra diyorsun.. heycanlandırıyorsun :D :D cipleyesim geldi yine :D
3.5 süper durur bencede, 2.el mi alsam fiyatlar falan nasıl biliyor musun? ben pek anlamam o işten de :D

bak kardeşim benim jantların 2. eli :D
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-ve-lastik-jant-19-kosei-rs-5x114-3/detay/?
para biriktirince alalım bunları sana :)
chip chip chip chip chip... bi şeyi 40 kez söylersen olurmuş, söylemeye devam :D:D yayları sıfır almak mantıklı, eğer 2. el olacaksa çok az kullanılan bulalımda metal yorgunluğu olmasın ;)

kardeşim bu jantların eski sahibinin aracına bürünürmüş benim arabada bunları takınca, huuuuuuuvvvv uçarım şerefsizim :D:D:D

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazın chipleyelim o zaman dostum ;)

bide arkadaşlar 2. viteste anlık yakıt tüketimi 10-15 lt arasında dolaşıyor sürekli, normal mi bu? 2 de gitmeye korkuyorum direkt 3 e atıyorum :D

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazın chipleyelim o zaman dostum ;)

bide arkadaşlar 2. viteste anlık yakıt tüketimi 10-15 lt arasında dolaşıyor sürekli, normal mi bu? 2 de gitmeye korkuyorum direkt 3 e atıyorum :D
olur kardeşim chipleyelim neden daha önce yaptırmadım bunu diyeceksin :D düşük devirlerdeyken mi o civarlarda dolanıyor 2. viteste tüketim?