1.3 dizel 2013 model 100 km 9 litre yakması

geryalkaay

Kayıtlı Kullanıcı
76-Iğdır
Siteyi ziyaret et
şehir içi bir depo ile 450 km yol yaptım bunun sebepleri neler olabilir.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
şehir içi bir depo ile 450 km yol yaptım bunun sebepleri neler olabilir.
En son bakım ne zaman yapıldı. soğuk havada fazla yaktırır. Kaloriferaçıkken klimayı açıyorsanız oda fazla yaktırır. Klima sadece nemi alır çabuk ısıtmaz aracı hatta fan çalışacağından araç soğuk çalışır.

geryalkaay

Kayıtlı Kullanıcı
76-Iğdır
Siteyi ziyaret et
güncelleme.
Farklı bir arızdan dolayı egr temizliği yaptırdım yakıta etkisinin olup olmadığına bakıyorum şu an.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
güncelleme.
Farklı bir arızdan dolayı egr temizliği yaptırdım yakıta etkisinin olup olmadığına bakıyorum şu an.
Egr Temizliğinden sonra yakıt sarfiyatınız bir miktar daha artacak sonra normale dönecektir....

geryalkaay

Kayıtlı Kullanıcı
76-Iğdır
Siteyi ziyaret et
Araç kaç bin km de? Sadece EGR valfini mi temizlettiniz sanırım. (Emme manifoldu vs hariç) Kaç para masraf yaptınız temizletme için.

sanayi ustası egr temizliği yapılacak dedi 1000 liraya yaptı. bu videoyu bana temizlemeden attı, dediğiniz diğer şeyler mi değil mi tam olarak bilmediğim için buraya koydum. araç 200,000 km.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Videoya bakılırsa araba nefes alamıyormuş...

• Beğen
Tepkiler: tcoban

geryalkaay

Kayıtlı Kullanıcı
76-Iğdır
Siteyi ziyaret et
Videoya bakılırsa araba nefes alamıyormuş...
ben rölantide dalgalanma ve yakıt performansının çok kötü olmasından dolayı gittim ama maalesef ne dalgalanma kesildi nede yakıt düzeldi. arabanın çekişinde bir problem yoktu ama temizlikten sonra 2. viteste araba uçmaya başladı. Şimdi de bujilerden şüphe duyuyorum onu da test edip sonucuna bakacağım. sabah çalıştırınca partikül ışığı yanıyor ve sünüyor 3 marşta anca araba çalışıyor dalgalanma ve yakıtla bir ilişkisi var sanırım.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece EGR temizlenmiş gibi duruyor. 200 binde EGR baya kötü oluyormuş benimde 100 bine yaklaşıyor 100 bine geldiği zaman EGR değişimi yapıp emme manifoldu vs temizliği yaptırmayı düşünüyorum