1,3 opel Astra Dizel 15.000 Km.de Baskı balatası bitti

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1,3 opel Astra Dizel 15.000 Km.de Baskı balatası bitti

markopasa86 link' Alıntı:
Zaten bu konuya dikkat ediyordum, artık hiç yapmam yarım debriyaj, her durduğumda, dur kalk trafikte yada ışıklarda hiç farketmez, mutlaka aracı boşa alıp sonra tekrar bire atıyorum, bunu balataların sağlığı için olduğu kadar bu şekilde aracı daha rahat kullandığımdan yapıyorum.

Neyseki vites değişimi bazı araçlardaki gibi zor ve zevksiz değil.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

malibu62 link' Alıntı:
tırstım şimdi iyi mi  002tuhaff
ben de şehir içinde aşırı yarım debriyaj kullanırım hatta eski aracımda yokuş yukarı trafikte yada ışıklarda frene basmadan oldugum yerde dururum
ama bunda demekki fazla kullanmayacağız yarım debriyaj
bakalım biz kaç km de yiyeceğiz baskı balatayı 023hm
bunları kesinlikle yapmayın, Allah korusun balatalar giderse kullanıcı hatası olarak geçer...
gerçekten çabuk ısınıyor yarım debriyajla balatalar..

malibu62

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

artık daha dikkatliyim bu konuda
yavaş yavaş eski alışkanlıklardan kurtuluyorum

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

her astra j dizelin 15 binde - baskı balatası bitecek diye bir şey olduğuna inanmıyorum...
bu motor bu kasayı kaldırmıyor fikrine de katılmıyorum...
araç sadece seri değil hepsi bu...!!!

bu arada arabayı satmışsınız bile....
hayırlı olsun...!!!

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet baskı balata eğer motorun aracı kaldıramamasından kaynaklansaydı
şu an tüm dizellerde bu problemler çıkardı ama önümüzde 3-5 örnek anca var bunlar da
hatalı parça takılmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum
biraz da yarım debriyaj yapmak ömrünü kısaltıyor

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

"akçaylıastra" nickli arkadaşımız da dizel Astra sını sattı arkadaşlar, hakkında hayırlısı olur inşallah..

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baskı balata yüzünden satıldığını sanmıyorum.daha önce kullandığı arabaların performansı yüksek gelmiştir onunla kıyaslamıştır.
baskı balatası biten kaç kişi var toplamda o 3-4.
hatalı parça olma ihtimali yüksek, araç daha tasarım aşmasında birçok uygulamaya katımodel çizimi, maket üzerinden reverse engineering ve Rapid prototyping işlemleri ve mekanik olarak uyuma, programlar vasıtası ile bakılabiliyor aracın kaç kg olacağı yapıldıktan sonra değil daha tasarım aşamasındayken hesaplanabiliyor.benim düşüncem bu yönde.ağırlıkla alakalı olsaydı hakan arkadaşımın dediği gibi değişmeyen kalmazdı bir sorun bütün araçlarda istinasız oluşuyorsa fabrika bütün modelleri toplatıyor zaten ve iyileştirme yaptırıyor.örenkeler mevcut.
mercedes servisinde staj yaptığım dönemde gelen arızalı araçların listesini yazamaya başlarsam herkes şaşırır.otomatik şanzıman içine bile su kaçtığı oluyor ki normalde bu mümkün değil.fabrika buna rağmen yüzde 50 sini kişiye ödettiriyor.
bence bu tarz sorunlar olması normal, normal olmayan 80 bin euroluk araçlarda bu sorunların olması. :)
bugün 3 serisi bile 100 bin liradan başlıyor gel gelelim kasisleri ve çukurlara biraz dikkat etmeyin ön takımın amortisörleri değişiyor ve ikinci sefer aynı sorun olduğunda fabrikanın net cevabı biz sizin yollarınıza göre yapmadık bu arabayı bundan sonraki değişimler ücretli olacak.kimse bilmiyor bunu alan çok kibar kullanıyor yahu bmw alıpta seri istediğiniz gibi kullanmadıktan sonra ne anlamı var. bunu çevrenizde duyma ihtimaliniz düşük sebebi de kimse bu kadar para verdikten sonra bmw için olumsuz yorum yapmak istemez.
umarım sorunu olan arkadaşların sorunları müşteri memnuniyeti adı altında çözülür. ;)
herkese kazasız belasız sürüşler.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkansan link' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-memurdan-2011-astra-sport-ecoflex-cd500-navi-48553655/detay/

sizde benim gibi yapın. araçlarınız para ederken satın:) kendimizi kandırmayalım beyler bu motor bu kasayı KALDIRMIYOR. 2+2=4

֖ncelikle hayırlısı olsun...  ama bu cümle bende aynı fikirde olsamda bu forumun geleneğine uygun değil....

Bende başka forumlarda bazı şeyleri daha net olarak ifade ederken burada biraz daha sakin ve kimseyi kırmadan dökmeden yazı yazmaya çalışıyorum.

AYRICA  DİğER FORUMDA  BU ARACIN GAYET İYİ Ö‡EKTİğİNİ SAVUNUYORDUNUZ, ARACIN ևEKİş G֜C֜  SATTIKTAN SONRA MI D֜şT֜ ( !)

Her neyse Umarım iyi günlerde binebileceğiniz daha güzel bir araç alırsınız...

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
[quote author=volkansan link=topic=1849.msg39996#msg39996 date=1310660806]
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-memurdan-2011-astra-sport-ecoflex-cd500-navi-48553655/detay/

sizde benim gibi yapın. araçlarınız para ederken satın:) kendimizi kandırmayalım beyler bu motor bu kasayı KALDIRMIYOR. 2+2=4

֖ncelikle hayırlısı olsun...  ama bu cümle bende aynı fikirde olsamda bu forumun geleneğine uygun değil....

Bende başka forumlarda bazı şeyleri daha net olarak ifade ederken burada biraz daha sakin ve kimseyi kırmadan dökmeden yazı yazmaya çalışıyorum.

AYRICA  DİğER FORUMDA  BU ARACIN GAYET İYİ Ö‡EKTİğİNİ SAVUNUYORDUNUZ, ARACIN ևEKİş G֜C֜  SATTIKTAN SONRA MI D֜şT֜ ( !)

Her neyse Umarım iyi günlerde binebileceğiniz daha güzel bir araç alırsınız...

[/quote]

+1