1.4 sport otomatik

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar.֖TV siz olarak 1.4 140 bg otomatik  almak istiyorum.arac bana 0 km 36000 tl ye geliyor.yilda zorlasam 15000
Km yaparim.bunun  4000 km si uzun yol olsun.sizce 1.3 dizel almaya degermi.aralarinda 4000 tl var

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 sport otomatik

otomatik 1.4 çok yakar dizele göre.neredeyse 2 katını yakar otomatik oldugu için

Pluto1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben size kendi fikir olması açısından yakıt tüketimimi yazayım, sadece istanbul trafiğinde kullanıyorum aracı 9.3 lt/100 km ama tüketim düşşün gibi bir derdim yok yani yol boş olursa basıyorum

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yılda 15.000 km yapıyorsanız dizele yönelmek daha mantıklı olabilir. 1.4T otomatik araçta şehir içinde yakıt tüketiminiz minimum 9lt/100km olacaktır.(Trafik durumuna göre 10-11e kadar çıkabilir)
Aracı ÖTV siz olarak nasıl alıyorsunuz acaba, hiç bilgim yok merak ettim :)

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilgiler icin teseskkur ederim.bu verdiginiz degerlerde yakarsa raziym.araci alirken 15000 tl gibi bir indirim var zaten birde yillik 850 tl vergi vermiyorum.butun bunlari hesaplayinca uzun vadede zararda olmam diye dusunuyorum

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esimin anneannesi engelli.engel orani % 90 uzerinde olursa o kisinin uzerinden ÖTV odemeden alabiliyorsun.araci kullanacak kisi 3. Dereceye kadar hisim olmalo yada sigortali sofor

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

engellı ındırımınden yararlandıgınız ıcın zaten aracı uygun bır fıyata alıyorsunuz artı vergı odemeyeceksınız artı isparktan belge alarak otopark ucretı vermeyeceksınız ,bence dızel almayın 140hp otomatık alın en azından aracı surerken zevk alırsınız. leona da bakmanızı tavsıye ederım bu arada!

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pluto link' Alıntı:
ben size kendi fikir olması açısından yakıt tüketimimi yazayım, sadece istanbul trafiğinde kullanıyorum aracı 9.3 lt/100 km ama tüketim düşşün gibi bir derdim yok yani yol boş olursa basıyorum
bence siz onu bi sifirlayin.
İstanbulda 10 lt altini goruyorsaniz ya trafige girmiyosunuz yada özen gosteriyorsunuz.

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
engellı ındırımınden yararlandıgınız ıcın zaten aracı uygun bır fıyata alıyorsunuz artı vergı odemeyeceksınız artı isparktan belge alarak otopark ucretı vermeyeceksınız ,bence dızel almayın 140hp otomatık alın en azından aracı surerken zevk alırsınız. leona da bakmanızı tavsıye ederım bu arada!
Leon da standarta ESP yok ekletince fiyat ayni oluyor astra ile yakittada cok farketmez diye dusunuyorum yaniliyor olabilir pek anlamam bu islerden.

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
bence siz onu bi sifirlayin.
İstanbulda 10 lt altini goruyorsaniz ya trafige girmiyosunuz yada özen gosteriyorsunuz.
Zaten butun sorun burada herkes farklı değerler veriyor :) ben trafiğin olduğu saatlerde genelde trafikte olmam tüketim biraz daha az olur diye düşünüyorum. Başka araçlarada baktıkça kafa karışıyor :)