1.4 t anormal durum

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün ıspartadan balıkesire yola çıktım ve yaklaşık 250 km yol gittikten sonra aracın çekişinde sorun oldugunu hisseder gibi oldum motor sesi adeta kabin içersinde eko yapıyor gibi oldu rampa aşşağı insem bile boşa attığımda sanki aracı birşey tutuyormuş gibi oldu aracı sağa çekip kontağı kapatıp açtım ancak çok değişen bişey olmadı daha sonra cok sinirden tam gaz yola devam ettim ne olursa olsun gibisinden ve 176 ya zor ulaşıyor öncesinde 200 e ve sonrasına kadar Zorlanmıyordum şu an araç sıkıntılı 170 km ile giderken musluk gibi bir ikaz lambası yandı ve şu an öyle biniyorum rolantide motor sesini dinliyorum sıkıntısız ama gaza basınca sanki tofaş motoru gibi sesli araç 35 bin km de lpg li bu yolculugun sonunda ise tam 110 tl ye 520 km yol geldim yakıttada anormallik yok ancak bu durum nedir ne yapmam lazım anlamadım

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 t anormal durum

Geçmiş olsun, büyük ihtimalle kronik emme manifoldu arızası vermiş aracınız.

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bayram tatili oldugu için servisede gösteremedim bu monifolt ne kadardırki acsba birde sanırım aracın garantisinin bitmesine 1 kaç ay kaldı

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Kizilbey link' Alıntı:
bayram tatili oldugu için servisede gösteremedim bu monifolt ne kadardırki acsba birde sanırım aracın garantisinin bitmesine 1 kaç ay kaldı

Geçmiş olsun hocam. Hazır garanti varken hemen servise başvurun bence. Sorun arkadaşın da dediği gibi manifolt arızası gibi duruyor. O simge bunu işaret ediyor.

Servis sonrası bilgi almak isteriz. Umarım garanti dahilinde hallolur. Bir de aracınızın KM'si nedir?

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler araç 35 bin km

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun 1.4t motorlarda rastlanan manifold arızası gibi görünüyor. Aracınızda LPG var sanıyorum garanti dışı demesinler?

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lpg takılırken servis onay verdi 100000 km kadar garanti verilmişti bu gün birşeydaha dikkatimi çekti aracı çalıştırıyorum rolantide çalışırken dip gaz yapınca 3500-4000 deviri geçmiyor gaz pedalını dip yapsamda 4000 devirde takılıyor ve gaz yememe gibi sesler geliyor  bu gün servisi aradım kapalıyız dedi

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sübaplar erimiş olsa nasıl bir arıza ile karşılaşırızki yarın birde memlekete dönmem lazım bu şekilde gitsem sorun olurmu