1.6 dizel 136 hp çıkan ses

albyrk5

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar uzun süredir yaşıyorum bu sorunu bir sıkıntı çıkarmadı ama artık daha sık yapıyor korkuttu açıkcası geçenlerde aracı servise götürdüm usta arabaya bindi arabadan tık ses gelmez oldu usta araçta hiç bir ses sıkıntı yok sizinde gördüğünüz gibi diyerek sesi duymadan bir şey diyemiyeceğini söyledi neyse fazla uzatmadan KONUYA GEÇEYİM :
Aracımda ilk marşa vurduğum an çalışırken bir zincir sesi gibi bir şey yani ona benzer bir ses geliyor ve çalışınca hemen geri geçiyor ancak bazen vitesi 1 e atıp gaza basıp hareket ettiğimde yine 1-2 saniye bu sesi yapıyor sizce sebep nedir neyden kaynaklı olabilir aracım 140 bin km de

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam araç 1.3 mü 1.6 mı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ilk etapta yağını luiqi moil olarak değiş bak bakalım ses değişecek mi yok değişmezse egr de olabilir

albyrk5

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Yağım castrol edge 5w30 orjinal castrol yani kaliteli güzle bir şey kötü değil ki

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam km olarak 160k da zincir değiştir diye biliyorum. Bu bazı durumlarda erken de değişebiliyor. Trigier zinciri olabilir yani..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yağım castrol edge 5w30 orjinal castrol yani kaliteli güzle bir şey kötü değil ki
Liqui Moly ile değiştirip deneyin.. İçerdiği katkılar çok farkediyor, motorun sesine kadar değişimi hissettiriyor... Castrol de kötü değil tabii ki ama zincir sesini ilk etapta kesmesini sağlıyor bu yağ :)

albyrk5

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
trigerden şüphelendim ama bilemedim yağa bir bakayım sizin deidğiniz gibi

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
1.6 DİZEL MOTORLARIN KRONİK ARIZASIDIR.
SORUN EKSANTRİK DİŞLİSİ ARAÇ OTOMATİK İSE PARÇA NUMARASI 55500069 MANÜEL İSE 55500071 DİR İNTERNETTEN PARÇAYA BAKABİLİRSİNİZ.

BU PARÇA GENELDE OTOMATİKLERDE DAHA ÇABUK SES YAPAR SEBEBİ OTOMATİK ARAÇLARA MANÜEL TAKILMASIDIR(FABRİKA TARAFINDAN)

ÇOĞU ÖZEL SERVİS BU OLAYI BİLMEZ VE HALA OTOMATİK VE MANÜEL İN FARKLI OLDUĞUNU BİLMEZ MANÜELE OTOMATİK OTOMATİĞE MANÜEL İN DİŞLİSİNİ TAKMAKTA.

BU OLAY İÇİN MOTORUN İNMESİ ŞARTTIR BİLGİNİZ OLSUN MALİYETİ MİNİMUM 5.500 TL DEN BAŞLAMAKTADIR.
(BİZ ÜZERİND DEĞİŞTİRİYORUZ DİYEN SERVİSE İNANMAYIN MÜMKÜN DEĞİL BÖYLE BİRŞEY)

DİŞİLİ VE ZİNCİR SETİ DEĞİŞTİKTEN SONRA MOBİL 0-40 ESP KULLANIN SES ARTIK TAMAMEN KESİLİR VE UZUN ÖMÜRLÜ OLUR.

• Beğen
Tepkiler: Guven