1.6 Turbo insignia, 10 tl benzin

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün misafirlikten dönüyorum, benzinliğe girdim.Sabah mahmurluğuyla benzinliğe gitmeyeyim diye.Yan pompada bir insignia turbo durdu.Camlar simsiyah araba simsiyah içinde 24-25 yalrında 4 genç hepsi afilli havalarından geçilmiyor.Pompacılar her gün gördüğüm insanlar olduğu için iner bir merhaba der sohbet ederim her zaman.O sırada insignia nın benzin aldığı pompaya takıldı gözüm.Aldıkları benzin 10 tl.Pompacıya sordum kaç liralık benzin aldılar diye, 10 liralık abi dedi.

Araba afilli, belkide orta sınıfın en hızlı araçlarından.Kıyafetler afilli.Arabadan indiniz hareketleriniz afilli.Ama 4 taneniz 10 liralık adam ediyosunuz.Arkadaş cebinde o arabanın deposuna benzin koyacak sadece 10 lira paran vrrsa git tüplü şahine bin en azından rezil olma.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nereye kadar gidecekler acaba :D

Bir arkadaşım aracı kaza yaptığı için kaskonun verdiği Corsa D yi kullandı bir kaç gün. 50 TL lik benzin ibresini hiç kıpırdatmamıştı. Sonra biraz daha aldıkta kırmızı söndüydü.

Kiralıktır o, o yüzden fazla almamışlardır. Düğün müğün varsa, oraya fiyakalı araç ile gidip gelelim demişlerdir.

Son düzenleme:

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adamın kendi arabası ister 10 tl alır ister 100 tl siz niye bukar kafanıza taktınız onu anlamadım.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kafamamı takmışım?Onu nereden çıkardın? :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tip insanlar çokca var. Kimisinin altında lüx araba ama kirada oturur, kiminin orta direk araba ama sitede kendi evinde oturur. Kimin ne olduğu belli değil, bazılarıi gösteriş yapacam diye her yolu deniyor, sonumuz hayırlı olsun diyelim.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tip insanlar çokca var. Kimisinin altında lüx araba ama kirada oturur, kiminin orta direk araba ama sitede kendi evinde oturur. Kimin ne olduğu belli değil, bazılarıi gösteriş yapacam diye her yolu deniyor, sonumuz hayırlı olsun diyelim.

Kirada oturur lüks arabaya biner falan onlar değil de, adam geliyor, altında lüks araba, 10 liralık benzn.10 liralık benzini arabaya pompanın basması 3-5 saniye.Ama devamı var.Pompacı pompayı hazırlıyor, plaka yakıt değeri falan giriyor, pompayı depoya yerleştiriyor, tekrar çekiyor yerine takıyor.Ha bunun için maaş alıyor dimi.Peki maaşını onun için alıyor.Sonra bu adam gidiyor içeri 10 liralık benzin için kart çektiriyor.3-5 saniyelik benzin pompalamak için geçen zaman 3-5 dakika sürüyor.Artı karttan çektirdiği için benzinlik bir sürü kesinti ödüyor.Bu sırada bu arabanın peşinde bekleyen, yada bu arabaya hizmet eden pompacıyı bekleyen araç sahipleri de oluyor.Bir de o 10 liralık benzinin yolun ortasında trafikte bittiğini düşün.Tamamen trafiği tıkayacaksın.Yine insanlığa zarar vereceksin.Altında lüks araba, havandan geçilmiyor, ama hem 10 liralık benzin ile arkandan hem pompacıya hem beklettiğin insanlara kendine küfrettiriyosun, hemde tamamen hem ülke ekonomisine hemde millete zarar veriyosun.Arabanın deposuna 3-5 günlük benzin koyacak paran yoksa altında arbanın ne işi var arkadaş.Vatana millete zarar vermeye gerek yok ki.Git toplu taşımayı kullan.Her gün kaç tanesinin bencilliğini çekmek zorunda kalıyoruz hem benzinliklerde hemde sıkıştırdıkları otoyollarda.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün misafirlikten dönüyorum, benzinliğe girdim.Sabah mahmurluğuyla benzinliğe gitmeyeyim diye.Yan pompada bir insignia turbo durdu.Camlar simsiyah araba simsiyah içinde 24-25 yalrında 4 genç hepsi afilli havalarından geçilmiyor.Pompacılar her gün gördüğüm insanlar olduğu için iner bir merhaba der sohbet ederim her zaman.O sırada insignia nın benzin aldığı pompaya takıldı gözüm.Aldıkları benzin 10 tl.Pompacıya sordum kaç liralık benzin aldılar diye, 10 liralık abi dedi.

Araba afilli, belkide orta sınıfın en hızlı araçlarından.Kıyafetler afilli.Arabadan indiniz hareketleriniz afilli.Ama 4 taneniz 10 liralık adam ediyosunuz.Arkadaş cebinde o arabanın deposuna benzin koyacak sadece 10 lira paran vrrsa git tüplü şahine bin en azından rezil olma.

Araca binen kişiler onlar olduğuna göre ne kadar alıp almamak da onlara kalmıştır diye düşünüyorum, yapılan alışveriş adamlığı göstermemeli. Ben de param olmadığında 10 liralık benzin alırım, malum araç benzinde çalışıp bi kaç saniye sonra LPG ye geçiyor, benzinli insigniaların 30 binli fiyatlara düştüğünü ve artık çatır çutur lpg bağlantığını hatırlatırım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 10 liralık çok gaz aldım :D sırf babamdan laf yememek için o yeşil lambalardan 1 tane daha fazla yansın diye :D gerçi birşey demiyordu ama nedense psikolojikti herhalde :D

STP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende corsama cogu zaman 10 lıralık alıyorum lpg lı dıye. gazım oluyor sarı yandımı benzın ıcın yanasıp 10 tl lık alıyorum sonuyor sarı. ozaman benıde gorsen aynı yorumu yapıp 10 lıralık adam muamelesı yapıcaksın demekkı.lpg lı cok araba kullandım aynı sekılde benzın alıyodum. luks denecek arabada kullandım lpglı. demekkı dısardan yapılan yorum senın kı gıbı oluyo. bundan soonra 50 lık alır kendıme laf ettırmem

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ilginç ama sonuçta onların tercihi... büyük ihtimalle önce gaz aldılar, 10 TL likte ışık yanmasın diye benzin aldılar... ilk aklıma gelen sebep bu olabilir diye düşünüyorum... araç babalarının dır belki farketmesin peder bey diye almış olabilirler :D