1.7 DTI a hangi yakıt??

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım Corsa 1.7 DTI benden önceki sahibi devamlı normal dizel kullanıyormuş, bu benim ilk dizel arabam ve çevrem hep euro dizel alıyor ancak aracın common rail olmayan motoruna euro dizel gerekmediğini hatta koyduğum taktirde fazla tüketeceğini duydum, ve normal dizel koysam bile performansı değişmezmiş, kısace euro dizele boş yere fazla para verdiğim yetmiyormuş birde kısa mesafe gidiyormuşum. Ben ilk elden siz DTI kullanıcılarını yorumlarını merak ediyorum doğrusu. Sizce ne yapayım? Siz ne yapıyorsunuz? Benzinci tavsiyeniz var mı?

Aradım ama bulamadım. KOnu daha önce açıldıysa af buyrula.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bi pompacıdan duymuştum normal sıralı tip yada normal regüleli pompaya sahip araçların normal dizel yakıtını uygun gördüklerini söyledi ...sanıyorum enjektör delikleri normal dizele göre yapıldğı için mi söyledi tam olarak bilmiyorum eurodizel in normal dizele göre daha verimli bi sıkıştırma sonu basıncından doğan ısının fazla olduğunu biliyorum üstadların bu konu hakkında bilgi vermesini isterim ...saygılar...

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır hayır yanlış olur.yeni nesil dizel araçlar normal mazot kullandığı zaman ciddi sorunlar ortaya çıkabilir ve bunun maliyeti çok yüksek olur.her zaman aracın sağlığı ve uzun motor ömrü için eurodizel.ama common rail yoksa bir problem olur mu bilemiyorum.yeni nesil dizellerde eurodizelden başka yakıt hiçmi hiç önerilmiyor.örneğin cdtı motorun mutlaka eurodizel kullanması gerekli

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede en iyi yakıt yani normal dizele göre eurodizel ama bazı pompacılardaki bu düşünce neden anlamam:S

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1.7 dti dan bahsediliyor burdan...

eski bir motor.
eski bir sistem.
o yıllarda euro dizel olmadıgı için normal mazota göre ayarlanmış bir motor;)

o yüzden normal mazot kullanmak lazım

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1.7 dti dan bahsediliyor burdan...

eski bir motor.
eski bir sistem.
o yıllarda euro dizel olmadıgı için normal mazota göre ayarlanmış bir motor;)

o yüzden normal mazot kullanmak lazım
dti teknolojisi hakkında bilgim olmadığı için söylemiştim

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım dti ler isuzu motoru oluyor...Lnd dediğin doğrudur ..ayarlanmış derken pompadaki parçalar arasındaki boşluk normal mazotun viskozitesine göre yapılmış olabilir ...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben euro diesel kullanıyorum. cok ta memnunum. yakıt ta ıyı gıdıyor. sanki normal mazotla daha az km yapıyorum gıbı geldı bana. gerçi pek almadım normal mazot. eurodiesel alıyorum aracımın sağlığı için. motordada su ana kadar sorun yaşamadım. duman da olmuyor eurodiesel de pek. sebebini bilmiyorum ama ben sureklı eurodiesel kullanıyorum. sanki aracıma daha iyi geliyor çekiş vs olarak.. hem eurodiesel alsan ne zararın olurki? zararı olmaz yararı olur emin olabilirsin..