1.7 dti acİl acİl !...

35P0350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba,

Benim aracım bir sıkıntısı var çözülemeyen 3 haftadır çıkaramadım arabayı sanayiden hiç bir usta anlamıyor sizlerden yardım bekliyorum lütfen. Öncelikle yaptırdıklarımı anlatayım; Turbo patladı değiştirdim, üst kapak contası değişti, motorun altına üstüne bakıldı mekanik bir sıkıntı yok ancak motor soğukken bir kaç marstan sonra gaz yemeye başlıyor çalışır çalışmazda 2000 devire gelip motorun sesi yükseliyor biraz dinlendikten sonra devir düşüp motor sakinleşiyor, onun dışında turbo devreye girmiyor devreye gireceği zamanlarda avans sesi geliyor, ve beyaz duman atıyor. Anlayan daha önce böyle bi sıkıntı yaşayan varsa lütfen yardımcı olsun. Araç şu an pompacıda ancak sabahtan beri onlarda kesin bişeye ulaşamamış.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba,

Benim aracım bir sıkıntısı var çözülemeyen 3 haftadır çıkaramadım arabayı sanayiden hiç bir usta anlamıyor sizlerden yardım bekliyorum lütfen. Öncelikle yaptırdıklarımı anlatayım; Turbo patladı değiştirdim, üst kapak contası değişti, motorun altına üstüne bakıldı mekanik bir sıkıntı yok ancak motor soğukken bir kaç marstan sonra gaz yemeye başlıyor çalışır çalışmazda 2000 devire gelip motorun sesi yükseliyor biraz dinlendikten sonra devir düşüp motor sakinleşiyor, onun dışında turbo devreye girmiyor devreye gireceği zamanlarda avans sesi geliyor, ve beyaz duman atıyor. Anlayan daha önce böyle bi sıkıntı yaşayan varsa lütfen yardımcı olsun. Araç şu an pompacıda ancak sabahtan beri onlarda kesin bişeye ulaşamamış.

Corsa 1.7 DTI Proferörü Mehmet Gazihan a danışın.
http://www.megachips.org/

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim beyaz duman ve turbonun devreye girmemesi turbo selenoidinden,aslına bakarsan o ses avans sesi değil,selenoid wastegati titretiyor...türbin devreye girmeyince duman atması normaldir...

ilk çalışmadaki zorlanma ve çalışma bozukluğu pompa nın avansından yapabilir üst kapağı sökerken pompayı söktülerse ki normalde sökülmez bir yanlışlık yapmış olabilirler,aynı şeyi selenoidlerdede yapmışlardır...
kadıköy tarafına yolun düşerse yardımcı olurum.

35P0350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar pompacıda arabanın avans sesi kesildi ancak turbo hala devreye girmiyor ve marsa basar basmaz 2000 devirle başlıyor bir süre sonra düşsede gaza hafif bi dokunmada devir gene çıkıyor. Pompacının bana söylediğine göre beyinle alakalı bir durum var E ile başlayan bir arıza kodu veriyormuş ismini unuttum şimdi ama hararet için 5 voltun eksik olduğunu gelmediğini söyledi.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
beyinde soğuk lehim kroniktir 1.7 lerde

35P0350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arıza koduna baktım P0115 ve P1651 arıza kodu var?