110km/hız dan sonra araçta titreme

Burakcansiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bu yılın en sorunlu aracı benim heralde :) ağır hasarlı pişmanlıktır. Sorunum şu; 110 km h dan sonra aracım titreme yapıyor ama bu direksiyon titremesi değil araç sallıyor gibi öyle titreme sürat yapma cesaretimi kırıyor güven vermiyor. Aracın pert olma sebebi arkadan. Alt takımlara yeni baktırdım z rotu değişti. Sebebi ne olabilir

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bu yılın en sorunlu aracı benim heralde :) ağır hasarlı pişmanlıktır. Sorunum şu; 110 km h dan sonra aracım titreme yapıyor ama bu direksiyon titremesi değil araç sallıyor gibi öyle titreme sürat yapma cesaretimi kırıyor güven vermiyor. Aracın pert olma sebebi arkadan. Alt takımlara yeni baktırdım z rotu değişti. Sebebi ne olabilir
Benden sonra sizinkidir bence :)

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam anlattıklarınıza göre balans ayarı demek komik kaçacak gibi. Eğer şasede herhangi bir milimlik oynama aracın aerodinamiğini bozuyor. Aklıma gelen bu. Hız yapmayın virajlara yavaş girin güvenmeyin

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen şase milim yamukluk var ise bunu üst hızlarda hissedersiniz rontlar tekerlekler yamulmuş olabilir aks larda sorun olabilir viraj demirlerine bakılması gerekli

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk önce lifte kaldırın aracı lasikleri cevirin ve lasitign tabanına bakın tel kırmış olabilir ve ve jantlara bakın egiklik varmı bunlar yoksa balans yaptırın ve birde arka teker bilyalarına baksınlar ve 110 dan daha hızlandıkca titreme devam ediyormu ? genelde yüksek hızda olan titremeler jant yamuklugu veya balanstan yapar...

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Huseyin usta hosgeldin😁

akif1984

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Corsa aracımda başıma gelmişti. Büyük bir olasılıkla direksiyon kutusunun tamir edilmesi gerekiyor olabilir.

Burakcansiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Titreme direksiyonda falan değil genel araç titriyor gibi :) lastiklerim daha sıfır ayarında kışlık petlas

akif1984

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Titreme direksiyonda falan değil genel araç titriyor gibi :) lastiklerim daha sıfır ayarında kışlık petlas
Doğrudur, vites kolu genel olarak titreme oluyor zaten lastik rot-balans ayarı ile çözülmüyordu sorun.