120 km sonra ses

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba sevgili dostlar. Dün 120 km hiza çıktıktan sonra sag taraftan tikirdi sesi geliyor. Hani böyle dal parçası cama vurur ya onun gibi bişi. Başına gelen veya çözümünü bilen var mi? Tedbir amaçlı kaputu açıp dal yaprak parçaları varsa temizlemeyi düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir ne olabilir sorun? :confused:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaputu açıp yaprak vs gibi şeyleri temizledim. Davlumbaz i hava filitre kutusunu motorda ki klipsli parcalari kontrol ettim herhangi bir gevseklik yoktu. Dikkatimi kablolari saran zamanla acilan bez bantlar cekti. Uzamis olanlari kestim .Deneme yapinca sonucu paylaşacağım. Bu arada konu hala güncel. Bunun gibi bi sorun duyan yaşayan varsa mesajlari bekliyorum Teşekkürler

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresinin baglantilarindaki lastiklerin zamanla sertlesip ses yaptigini okumustum ondan olabilir mi ki?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresinin baglantilarindaki lastiklerin zamanla sertlesip ses yaptigini okumustum ondan olabilir mi ki?

Bilmiyorum ki gicirti gibi bişi de değil sanki bi dal parcasi tikirdiyo gibi. Bu arada kaputu acinc motorun tam arka bölümunde gider var plastik bi huniye benzer onun içinde elinle temizle benimkinden tozlasmis çamur çıktı yağmur sularının gideri sanırım

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilmiyorum ki gicirti gibi bişi de değil sanki bi dal parcasi tikirdiyo gibi. Bu arada kaputu acinc motorun tam arka bölümunde gider var plastik bi huniye benzer onun içinde elinle temizle benimkinden tozlasmis çamur çıktı yağmur sularının gideri sanırım
Tesekkurler bi bakayim ben de ona

master66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum yan aynanın kapağından gelebilir bende astra g var aynı ses vardı açtım çamı hızlı giderken yan aynanın arka kapağını elimle bastırdım ses kesildi çekince tekrar geldi bi dene istersen.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum yan aynanın kapağından gelebilir bende astra g var aynı ses vardı açtım çamı hızlı giderken yan aynanın arka kapağını elimle bastırdım ses kesildi çekince tekrar geldi bi dene istersen.

Eyvallah onuda bi deneyeyim. Belki gevsemistir.