19" lastık ve balon olayı

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar herkese merhabalar.1 ay önce 19" jant aldım ve 1 aydırda kullanıyorum ve üstünde kumho lastık olmasına ragmen balon yapıyor .kumhoyu belirtmemin sebebi ise burda sordugum lastıkcılerin bu tarz büyük jantlar için ithal lastiklerin yani kumho v.b lerin kaliteli olduğunu söylemeleri. ancak belirttiğim gibi lastıklarde balon yapmaya basladı sert cukurlara falanda girmiyorum.lastıklerin balon yapmasının önüne nasıl gecebiliriz.​

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40 yanak + Turkiye yolları = Balon

kaçınılmaz son, aracına 3-4 kişi bindirdiğin zaman lastiklerin halini sen düşün

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALINTIDIR

Araçla seyir halindeyken, fren yapılarak keskin kenarlı çukura hızla girilmesi. Genelde ABS fren sistemi olmayan araç kullanıcılarından gelir. Lastiğin darbeyi tek noktadan almaması gerekir. Çukura kadar herşey yapılır ancak çukura girmek kaçınılmazsa fren pedalı serbest bırakılır ve tekerleğin dönmesine izin verilir. Her çukura girildiğinde lastik yanaklarından şişecek diye bir kural yoktur. Hız, çukurun keskin kenarı, derinliği, araç yükü, şişirme basıncı, lastik serisi basık seri (yanak yüksekliği az)...gibi etkileri unutmayalım.

Lastiğin keskin kenarlı kaldırım taşlarına sert bir şekilde çarpması. Kaldırıma çıkılması gereken durumlarda daha yavaş hareketlerle ve açı yapılarak çıkılmalıdır. Yine diğer faktörleri unutmamak gerekir.

Taş veya metal yada benzeri sert bir cisim üzerinden geçerken yanağın aldığı hasar. Burada yine diğer faktörleri unutmamak gerekir. Şişirme basıncı, hız, lastik serisi ....gibi.

Takma veya sökme esnasında lastik topuğuna hasar verilmesi.

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca kumho 'da pek kaliteli bir marka değil bende bir aralar g kasa astramda 45 yanak 17 jantta kumho kullandım ve o kadar titiz bir kullanıcı olmama rağmen 6 ay içinde balon yaptı

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumho fiyatına göre ucuz sayılır ama goolyear veya michelin kalitesi ile boy ölçüşemez. gerci hoş bu tip kaliteli markalar bile olsa 19 jant 45 yanakların kacınılmaz sonu diyebilirim.

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
19" jant+lastik biz 18 den korkuyoruz balondan siz 19" helal diyorum.
ya 19" iptal 18 geçicen yada 19"devam 3 ayda bir lastik alıcan
varmı daha ötesi

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 19'' 35 yanak lastik hankook marka kore malı 1 yıldır üstünde forumdaki en ince yanak ben kullanıyorum henüz iç balon yok. jant ezicek kadar derin çukurlara düştüm izleri jantta mevcut lastikte sadece yanak koruma kısımlarında ufak parçalar koptu. 235/35/19 34bar hava ile kullanıyorum.

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim lastikler 205/40/17 lastikçi 32bar bastı bu uygunmudur lastiklerde nitrojen var normal hava deil