1996 model b1 2.5 cdx hakkinda düşünceleriniz

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar özellikle 2.5 cdx kullanan ve anlayan arkadaşlardan yardım istiyorum mümkünse tabi... 1996 model bi cdx buldum almayı düşünüyorum olur veya olmaz yönleri hakkında bilgiye ihtiyacım var... Araç otomatik dir... Araçta bi kaç parça boya haricinde (arka iki çamurluk) bi sıkıntı yok... Ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim... Nasıl bi araçtır ekonomi yönü, konfor, sürat, masrafı, v.s yani alıyım mı tavsiye edermisiniz yoksa almayım mı? uzun uzun yazdım çünki ciddi bi alıcıyım... teşekkür ederim. saygılar,

Blade De'Nogua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konfor ve hız yönünden oldukça tatminkardır ama 96'larda koltuk ısıtması yok bildiğim kadarı ile.
Yakıt yönünden seni üzecektir emin ol , benzinde 0,40 krş'dan aşağı düşmez.
Masraf yönünden şöyle bir sıkıntın olacaktır. Dolu dolu bir araç olduğundan ufak tefek sorunlar bile büyüyecektir ağzına kadar dolu bir motor.
Özellikle motoruna iyce baktırmanızı öneririm , yağ ve su eksiltiyormu ?
Eğer içinize sindiyse herhangi bir problemi yoksa sürüş zevki ve v6'nın muhteşem sesi herşeyi bitiriyor zaten:)

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladim teşekkür ederim

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam almazdım. 2.5 V6 motor. Bakım, parça yönünden 2.0'a hiç benzemez. Tamir edecek usta azdır. Motorda el girecek yer yok ağzına kadar dolu. Heleki araba yorulmuşsa vay halinize.

migo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 97 modelini kullanıyorum.Yaklaşık olarak 6 yıldan fazladır bende.Bazen artık değiştireyim diyorum fakat olmuyor.Bu söylediğime inanın bu aracı kullandıktan sonra diğer araçları kullanmak çok zor geliyor.Eşimin Clio su var 1.4 90 bg. yok sanki biri sizi tutuyor hissine kapılıyorsun.
Donanımı yeterli bence fazlası var eksiği yok.
1996 ve1997 modellerinde koltuk ısıtma malesef yok . 1998 modelinde koltuk ısıtma+far yıkama da bulunuyor.)1996 modelinde 6 lı changer da sanırım yoktu diye aklımda kalmış.
6 yılda iki sefer bobin ve kablolarını yeniledim,ve 2003 yılında komple egsozumu yeniledim şimdide eli kulağında son susturucuyu değiştireceğim. Onun dışında periyodik bakımlarını yaptırdım.Birde bakım dışında evaparatörünü değiştirmiştim.
Ben çok memnununum ama ben aracı sıfır halinden bu yana bildiğim bir aracı aldım, belki de benim en büyük şansım bu.Yakıt tüketimin den aslında ben çok memnundum ama kızım dünyaya geldiğinden beri daha şehirlerarası yol yapmaya başladığımdam lpg ye geçtim.Teleflex marka sistem taktırdım ondanda çok memnunum.

senator84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiye etmem. masrafı çok olur satarkende elinden zor çıkarırsın. bende cdx düşünorum ama 2000 motorunu. 2.500 motoru hiç kimse tavsiye etmedi bana

turgutoprak

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
güzel bencede

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet v6 kulağa hoş geliyor ama bakımıda cok güzel olmalı..
bence herşeyden önce iyi bir usta bulun aracınız için..
yani bu araca binecek düzeyde iseniz{cok yakar-vergi hesabı}
bence alın..
aldıktan sonra ışıklarda hafif bir ara gazı yanınızdaki araca yetecektir:D
cok deli bi makine..