2.0 biturbo Astra

Biturbo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze merhaba aracımızı yeni aldık daha 600 km sonrası stop etti ve marş sonrası hemen stop etme sorunu ile karşılaştık. Servis gelip baktı triger sente sensörü dedi benden önceki sahibi trigeri 4000 km önce değiştirmiş umudumuz sente diye inş yarın siboblarda falan sorun çıkmaz hayatımızda ilk defa opel araç aldık bundan önceki aracımız a3 8p idi Opel inş bizi pişman etmezsin.
Bu arada azerbeynda yaşıyorum aracım 2014 astra h 2.0 cdti biturbo 195 hp diye geçiyormuş şerit uyarı kaza önleme adaptif far vs...

IMG-20191219-WA0071.jpg
IMG-20191219-WA0075.jpg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Emre bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz, aracınız ülkemizde zor bulunan nadir serilerden birisi. Sorun subaplardan değildir diye düşünüyorum öyle olsa aracınız sarsıntılı ve gürültülü çalışırdı. Muhtemelen bilgisayara bağlanınca net şekilde sorun ortaya çıkacaktır.

Biturbo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz, aracınız ülkemizde zor bulunan nadir serilerden birisi. Sorun subaplardan değildir diye düşünüyorum öyle olsa aracınız sarsıntılı ve gürültülü çalışırdı. Muhtemelen bilgisayara bağlanınca net şekilde sorun ortaya çıkacaktır.
Hoşbulduk. Akşam bir arkadaşımız tabletiyle beraber geldi baktı sente sensörü arızası gördü, sabah bir umut sente atmıştır diye servise götürdük benden önceki sahibi 75 binde aracın tüm servislerini yaptırmış değiştiren usta trigeri değiştirmiş fakat gergi bilyasını ya değiştirmemiş yada yanlış montaj sonucu trigerde 4000 km sonra boşluk oluşmuş biz kapağı açtığımızda boşluk vardı sevinerek arabayı sente ayarı yaptık marşa bastık usta sesi duydu direk üst kapağı açtık kimi horoz kimi tuş kimi yağlı itecek dedikleri parça kırılmış sibopları vakum testi yaptık çok şükür sağlam çıktı şimdi parça bekliyoruz. Aklımda deli sorular var araç 79 binde üst kapak daha önce açılmış inş kronik bi arıza yoktur. Herkeze saygılar bu arada motor deneyimlerimiz başladı artık sente ayarı triger değişimi sibop testi falan itinayla yapılır :)

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Sente atladığında supapları eğip kırabilir. Sizdede parçalara zarar vermiş. İnşallah fazla bir masraf çıkmaz. Aracınızın bakımını Nahçıvan da mı yaptırıyorsunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç resmen ateş ediyor ama geçmişler olsun. Biturbo olduğuna emin misiniz 4 silindirlere normalde tek turbo takılabiliyor.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Dizellerde bi turbo var k dada j dede. Gecmis olsun. Subaplar aliminyum alasimli oldugu icin bukulme olasigi cok yuksek. Iticileri degistirince usta sesinden anlar. traktor gibi calisir

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Zincirin skilasmasi veya kayislilarda kayisin dis atmasi sonucu sente ayari bozuklugu, subaplarda egilme, horozlarda yani iticilerde yuvasindan cikma, eksantirok dislisinde kirilma, piston kirma, krank dislisinin kirilmasina neden olabiliyor. bunlarin uyumlu calismasi gerekiyor

Biturbo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Sente atladığında supapları eğip kırabilir. Sizdede parçalara zarar vermiş. İnşallah fazla bir masraf çıkmaz. Aracınızın bakımını Nahçıvan da mı yaptırıyorsunuz.

Teşekkür ederim. Üst kapak (sibopların olduğu kısmı) ayrı bir motor revize yerine götürdük vakum testi yaptılar eğilme yada kırılma yok dedi Türk ustamız yarın malzeme baküden gelirse inş toplucaz aracı.

Biturbo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim. İnşallah daha başka bişey çıkmaz. Evet Türk gurbetci abilerimiz var bizim gibi daha önceki tüm işlemlerimizi burda yaptırdık bundan sonrası içinde burası iyi. Burda ki ustalarda genellikle nokta atışı oluyor. Benim arabamın sente atmasıyla benim ustamın bir ilgisi yok benden önce ki aracın sahini bakü tarafında yaptırmış.

Biturbo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç resmen ateş ediyor ama geçmişler olsun. Biturbo olduğuna emin misiniz 4 silindirlere normalde tek turbo takılabiliyor.
Teşekkür ederim. Daha iyisi senin olsun. Bi turbo araç ben şahsen bilmiyordum bi turbo çift turbo anlamına geldiğini aracın başında sente ayarı yapılırken gördüm. Ama 195 ve 165 hp olanları var o konu hakkında daha emin değilim ilk marş bastım araç sente atmış çalışmadı.