2 Önemli Sorunum ?

caner_1616

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ben bursadan caner sizlerle danışmak istediğim 2 tane sorum olacaktır...

öncelikle sahip olduğum araç hakkında bilgi vereyim
aracım Opel Classic HB (Konfor paketli) 2013 Model 0 KM [Benzinli] ve Teslim Alalı 1 Ay olmadı şu anda 105 KM falan olması lazım Classic alma nedenim ise biraz maddi sıkıntı olmasıdır :/ ne ise gelelim sorunlarıma

bu sorunlarım aracımı teslim aldıktan sonra 1 hafta yaşanan bir olaydır...

1.ci önemsiz ama aklıma takıldı nereden kaynaklanır işin içinden çıkamıyorum :)

bilirsiniz uzaktan kumandalı açma kapama tuşuna uzun basınca camlar açılır yada kapanır, sorunum ise açma yada kapama tuşuna bastıktan sonra sağ arka kapının camları işlem görmemesi yani ne açılır nede kapanır idi, diğer kapı camlarında hiç bir sorun yok hepsi iş görüyor, teknik servise aradığımda ise bunun teknik bir sorun olduğunu ve yetkili servisten randevu alıp getirmemi istediler randevu aldım ve götürecek iken son bir kontrol yapayım dedim ve sağ arka cam işlem gördü sorun çıksın diye 5 6 kez denedim hiç bir sorun çıkarmadı boş boşuna gitmeye ne gerek var diyerek vazgeçtim ama aklımda kocaman bir sorun yarattı ve halende çalışmaktadır, yani demek istediğim bu otomatik çalışan camların herhangi sigortası varmı onu merak ediyorum gevşek olabilir falan diye düşünüyorum :)

2.si ise sigara yuvasının olduğu yerde sigara çakmak için bastığımız button gibi olan çakmağın olmamasıdır fakat elektrik alma yuvası var, sigara kullanmam ama aracımın konfor paketli olmasına rağmen bu mevcut değil, yine bunun içinde teknik servisi aradım ve gerçekten şaşırtıcı bir cevap aldım yetkili servisten, yeni modellerimizde sigara çakmağının donanımdan kaldırdıklarını söylediler size doğrumudur, yetkili servise güvenemedim doğrusu !!!

aracımın sigara yuvası budur...
wjd2.jpg

yazdıklarımı üşenmeden okuduğunuz için teşekkür ederim sağolun :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hundai idi sanırım adamlar onlarda araç çakmağını tamamen kaldıracakları yönünde açıklama yaptılar ama adamlar firmadan çıkış ta koymayacaklar ama sizin giriş olmasına karşın çakmak yok çok saçma sapan bir durum olmuş...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızı iyi günlerde kullanın kazasız belasız :) cam konusunda bilgim yok,benimde sol arka ara ara kafasına göre takılıyo :D ama çakmaklık olayı cidden çok saçma olmuş hiç anlam veremedim :S

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arka cam otomatikte değildir, kapama tuşuna 3-5 saniye basılı tuttu iseniz, otomatiğe geçer ve kumandadan işler hale gelir. Siz kendi kendinize programlamışsınız camı.

Çakmaklık olayını daha önce de duydum. Hayırlı olsun

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çakmaklar kaldırıldı. Onları istiyorsanız tiryaki paketi almanız lazım :D Böyle bişey okumuştum.

Cam için programsızken oynayıp programlamışsınızdır. Akü kutup başını vs çıkarırsanız programları silinir. Her cam için açma kapama tuşuna kapattıktan sonra 3*5 sn daha basarsanız programlanır.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yok hayır çakmağın mutlaka olması gerekiyor..evet düz essentialarda çakmaklık ve küllük yok ancak konfort paketlerde mevcut.çok ilginç gercekten olmaması.

çakmaklığı yap küllüğü yap çakmak olmasın ! bu işte bi iş var.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çakmağı ekstradan alıyorsunuz...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl ekstra oluyor Fatih ? yani nerden öğrendin bu bilgiyi? Benim aracımda var çakmağım.

renault ve dacia'dan araba aldılar şirkete 15 tane arabalarda çakmak yok sorduğumda bu dumansız hava muhabbetine sanırım çakmağı opsiyonel yaptılar dedi bakıma gittiğimizde satış elemanı. opelden corsa aldık çakmağı nerde la bunun dedim opsiyonel artık dediler.
geçen yeni corollaya bakmaya gittim ondada yok. he senin aldığın bayi 12 liralık çakmağa tenezzül etmemiştir o ayrı. ben erpaş batmadan önce aldım corsayı adamlar paspası satmaya kalkmışlardı arabayı alırken. artık çoğu firma çakmağı dumansız hava sahası muhabbetine kaldırdı. şimdi özel arabandada sigara içilmeyecek muhabbeti var hiç koymazlar. altunizadede renault detaydanda teyit ettim niye yok falan diye onlarda aynısını dedi ;)
12 liralık çakmak ve küllük paket halinde satılıyor...

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok paketi biliyorum triyaki paketi adı altında satılıyor ancak bizim konfortlarda bu donanım olduğu için şaşırdım..ayrıca aynı bayiiden almışız arkadasla aracları.. ilginç geldi