2000 devirde gelen motor sesi

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi akşamlar diliyorum.benim yaklaşık 1 aydır yaşadığım bir sorun var.bütün viteslerde araca gaz verirken 2000 devirde patlak egzoz sesine benzer bir ses geliyor.(araç içine)bu ses 3000 devire doğru yok oluyor. Manisa yetkili servis aracı 1 gün boyunca inceledi ses var ama sorun yok diyor.bu sesin normal olduğunu söylüyor.araç 50binde.7bin km önce bakım yapıldı ayrıca triger de değişti.saçma olabilir ama motor yağından olabilirmi?daha önce castrol edge 5-40 kullanırken şimdi gm 5-30kullanıldı.ustalara göre bu bir vibrasyon sesi.cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
bu arada söylemeden edemiycem manisa yetkili servis aracı aldı inceledi, bir kaç sorundaha vardı onlarıda çözdü, eve kadar servis yaptı, aracı iç dış yıkadı ve bir kuruş para istemedi.sadece benden istedikleri bakımları serviste yaptır biz aracın arkasında dururuz dediler.çok memnun oldum.bütün servisler böyle olur inş...

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustaların dediği gibi vibrasyon (ya da Türkçesiyle titreşim diyelim) sesi olma ihtimali bence de yüksek cunku titresim sesinin en büyük özelliği belli devirlerde çıkmasıdır.

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites geçişleri sorunsuz.
en son sağ ön farın ampulü değişti. o yaparmıki?

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalizör dağılınca arıza lambası yanar diye düşünüyorum.sanırım sesi normal kabul edip yola devam edicez.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
manifolttan sonra ,motorun tam altına kıvrılan yerde.eksoz çıkış boruları üzerinde koruma amaçlı sac kaplı. o saca baktır puntaları attı ise aynen dediğiniz sesi yapıyor kaynattırın.

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manifolttan sonra ,motorun tam altına kıvrılan yerde.eksoz çıkış boruları üzerinde koruma amaçlı sac kaplı. o saca baktır puntaları attı ise aynen dediğiniz sesi yapıyor kaynattırın.
en kısa zamanda gidip dediğinizi yapacağım.bu tarz bir sorun olduğunu düşünüyorum bende.

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses olayını dün çözdük.hava filtresinde üretim hatası varmış yenisi ile değişti düzeldi.
cevaplar için teşekkür ederim...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hava filtresimi ? :)