2004.vectra 1.6 comfort un şehir içi yakıtı nekadar?

selcukkoylu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabanın yakıtını ölçmek için ş.içi 30 km/h la 2.vites 5km gidin yol bilgisayarında yazandır.ş.arası içinde 70km/h la 4.vites 5km gidin yol bilgisayarında yazandır.

Türkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüpte şehir Içi 165 Ytl, Benzinde 345 Ytl Kesin.
Uzun Yolda Tüpte 150 Ytl. şehiriçinde Ilk çaliştirmada Benzin Rol Aldiği Için ş.içi Ile Uzun Yol Pek Farketmiyor.
2004 Opel Vectra 1,6

speedo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasa büyük motor küçük 45 kuruş civarı yakar.avrupadan gelen arkadaşlar gördüler gülüyorlar.bu arabaya bu motoru nasıl koymuşlar diye.

sen vectra mı kullanıyorsun ? 45 krş yakar demişsin

musdilek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüpte şehir Içi 165 Ytl, Benzinde 345 Ytl Kesin.
Uzun Yolda Tüpte 150 Ytl. şehiriçinde Ilk çaliştirmada Benzin Rol Aldiği Için ş.içi Ile Uzun Yol Pek Farketmiyor.
2004 Opel Vectra 1,6

opel vectra c elegance 2003 neredeyse tamamen aynı...uzun yolda sabırla hız sabitlerseniz 90 km hızda 100km 5.5 litre yani lpg ile 110 ykrş gördüm tabi şehir dışı... aracıma bayılıyorum istediğimde performans istediğimde ekonomi sağlıyor...

ayrıca bu kasa bu araba geyikleri de gerdi artık...bu kasaya bu motor geyikleri annenizin ilk okul sırasında olduğu zamanlardı yeni nesil motorlar bambaşka...

bu arada zaten opel vectra c 1320 kg
opel astra 1200 küsür kilo

o zaman astraya 2 kişi fazla bindi mi ortalama 80 + 80 160 kg fazla olunca arabanın çekişini çok etkilemesi lazım ama çok ta bişi fark etmiyor...

işkembeden konuşmayalım lütfen

musdilek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kendinizi kandırmayın.bakın piyasaya. toyota avensis 1.6 motor.. wv passat 1.6 motor. vede vectra c 1.6 motor. bu motorlar sadece türkiyede var.avrupada adamlar binmiyorlar bu kasalara bu motorlarla.türkiyed konmasının nedeni tabiki vergi. 1400 kğ lık arabaya 100*105 bg lik motor korsan birde hafif gaza basarsan görürsün farkı. eski kasa vectra 2.0 motor araçların teknolojileri çokmu eski yani? kullandım gitmiyor araba... ama şunu derim performans atiklik aramıyorsaan vede orta segment bir araca binmek istiyorsan tabiki vectra c... ama gerçekler ortada.

segmentin ne olduğunu biliyor musunuz gerçekten

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 99 model 1.6 astra g kasa şehirlerarası sabit hızda ( 90-100 km/h ) gidip 200-210 ykr. yakıyor. Şehiriçi biraz agresif kullanıyorum,genellikle sabah akşam saatlerinde yolda oluyorum ve ancak 2 km. gidiyorum yani aracım hep soğuk çalışıyor ve 380-400 ykr. yakıyor. ( Litre cinsinden hesaplayamadım kusuruma bakmayın)

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kasaya o motoru koyanları bir türlü anlayamıyorum ben.o kasanın hakkı en az 2000 motor.kasayı çekmede zorlanacağı için 40 kuruştan aşağı yakmaz bence.

sana kendi arabanla igili soru sorulursa ve biliyorsan yanıtlarsın:mad: yok küçük yok çekmez yok çok yakar gibi kesinliği olmayan yanıltıcı sözler yerine bildiğimizi yazsak daha yararlı olacağı inancındayım.
arkadaşın sorusuna gelince genelde soğuk motorla ortalama 8-9 litre yakıyor. şehir dışı da 6 lt .