2005 Astra h bi-xenon far cukurlarda ışık titremesi

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese selam aracımın sağ bi-xenon far araç Cukurlardan bozuk yoldan geçerken ışık titremesi oluyor anlık düz zeminde düzeliyor sadece sağ far da oluyor bu olay sorun ampulden mi veya başka bir sorun mu var yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
soketlerde gevşeklik olabilir.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun benim aracimda da var ama ben ampulleri degistirdikten sonra olmaya basladi rlektirikciye geri gittim o fardan kaynakli hareketli oldugu içinmis sozde onceden yokdu diyorum cocuk kandirir gibi vardir ama sen fark etmemiasindir diyor bende ya sabir cekip ciktim dukkandan bi dahada hic kimseye actirmadin farlari ama bu isten anlayan birini bulunca baktiticam

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun benim aracimda da var ama ben ampulleri degistirdikten sonra olmaya basladi rlektirikciye geri gittim o fardan kaynakli hareketli oldugu içinmis sozde onceden yokdu diyorum cocuk kandirir gibi vardir ama sen fark etmemiasindir diyor bende ya sabir cekip ciktim dukkandan bi dahada hic kimseye actirmadin farlari ama bu isten anlayan birini bulunca baktiticam

Bu akşam yine tamponu söktüm sol far atesleyici ile sağ tarafın ki nasıl duruyor diye ve ampullerin yerini degistirdim sağ farın atesleyici ters duruyor soketi sarsıntıda sallanma ihtimali vardı ve düzgün bir şekilde taktım birde sağ far ampul tutucu telin biri iyi basmıyor ampule onuda düzelttim ampul oynamıyor şimdi sağdaki ampulu de sola taktım şimdilik bi sorun gözükmüyor test ettim ışıkta şimdilik titreme yok inşallah sorunu çözdük deneyip görecem bakalım şu 1 hafta içinde yapmazsa çözdüm demektir

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
O sorun benimde Başıma gelmişti. Farın içi yani parlak kısım far ayar motoruna tam oturmuyordu otursa da ani bi harekette geri çıkıyordu. Bende far ayar motorunun ucunu biraz bantlayarak kalınlaştırdım ve sıkıca taktım. Ve sonuç çok güzel oldu 1 yıldır herhangi bi sorun yok. Birde oraya bi bakın isterseniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
başına gelebilecek olanlar için bir öneri de benden olsun. mercekler de bazen yerinden oynayabiliyor. bunun için projektör komple sökülüp merceklerin sıkıca sabitlenmesi gerekebilir. ben böyle çözdüm sıkıntımı.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar ama bu aksam sağ far yine yaptı dün ampullerin yerini değiştirmeme rağmen sorun ampulden deil mercekleri de kontrol ettim sallanma veya gevseklik yok sorun ya atesleyici yada balastta diye düşünüyorum deneme yanılma yöntemi ile deneyecem çok sinir bozucu bozuk yolda ışık titriyor ampul patlayacak mış gibi oluyor düzlüğe cıkınca titteme kesiliyor

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorunu çözdüm sıkıntı balast ta sağ farın ampulde sıkıntı yok atesleyici de sağlam hepsini yer değiştirme deneme yanılma usulü yaptım sağda ki titreme sola geçti balastları yer degisince
Hella gen 4 balast alacam sıfır mı alayım 2.el mi