2006 ASTRA CDTİ YOL BİL. ORT. 17 lt gösteriyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten 17L/L göstermesi bana tuhaf geldi sanki başka ölçüm birimi onun için bir yazılım atılsın taraftarıyım

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana göre yazılımsal bi sorun yok,9999 dan yola çıkarak araç yakıt tüketimini km/L olarak gösteriyor.Daha öncede yazmıstım bazı araçlar 100 km de ortalama yakıtı gösterir Bazısıda 1litre yakıtla kaç km yol gidilebileceğini gösterir.Yokuş aşağı 0 değeri varsa viteste inerken,litre olarak,999,9 ise km gösteriyor.Tech-2 den bu tercih değiştiriliyor.
Bende ortalama 16,3 km/L ... Yani Bir litre yakı ile 16,3 km gidebiliyorum.Gazın litresi 2,66 =2,66 / 16,3 = 0,163 krs a denk geliyor km de :)

tuncx40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana göre yazılımsal bi sorun yok,9999 dan yola çıkarak araç yakıt tüketimini km/L olarak gösteriyor.Daha öncede yazmıstım bazı araçlar 100 km de ortalama yakıtı gösterir Bazısıda 1litre yakıtla kaç km yol gidilebileceğini gösterir.Yokuş aşağı 0 değeri varsa viteste inerken,litre olarak,999,9 ise km gösteriyor.Tech-2 den bu tercih değiştiriliyor.
Bende ortalama 16,3 km/L ... Yani Bir litre yakı ile 16,3 km gidebiliyorum.Gazın litresi 2,66 =2,66 / 16,3 = 0,163 krs a denk geliyor km de :)
Tech-2 den bu tercih değiştiriliyor demişsiniz, opel servise mi gitmek gerekir, yoksa sanayide Tech-2 cihazı olan bu işi halledebilir mi.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech-2 den bu tercih değiştiriliyor demişsiniz, opel servise mi gitmek gerekir, yoksa sanayide Tech-2 cihazı olan bu işi halledebilir mi.

sanayide tech-2 si olan usta halleder,benim vectra b de aynı olay vardı düzelttirdim,şimdi astra da öyle ama alıştım düzelttirmiyorum.

Bu arada aracınıza bakın,dururken L/H -- hareket halinde km/L mi gösteriyor ?

tuncx40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayide tech-2 si olan usta halleder,benim vectra b de aynı olay vardı düzelttirdim,şimdi astra da öyle ama alıştım düzelttirmiyorum.

Bu arada aracınıza bakın,dururken L/H -- hareket halinde km/L mi gösteriyor ?
Her ikisinde de km/L gösteriyor.Geçen gün sanayde TECH-2 si olan bi usta baktı anlamadı, sanırım ayar işini kimse bilmiyor, versiyonu güncelleyim demişti, daha önce versiyon opel serviste güncellendiği için güncelleştirmemiştim, bu işten anlayan bi usta bulmak lazım sanırım

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dururken değer kaç oluyor,dikkatlice bi bakın bende dururken litre,hareket halindeyken km oluyor,tech 2 de olması gerek bende sanayiye gittiğimde bakayım.

tuncx40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dururken değer kaç oluyor,dikkatlice bi bakın bende dururken litre,hareket halindeyken km oluyor,tech 2 de olması gerek bende sanayiye gittiğimde bakayım.

Benim araçta;
Anlık tüketim park halinde iken L/h,
Anlık tüketim hareket halinde iken km/L,
Ortalama tüketim de şu anda 20.8 km/L gösteriyor.

Ankara da bu ayarı değiştirebileceğim bir yer biliyormusunuz.İlginiz için Teşekürler.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta;
Anlık tüketim park halinde iken L/h,
Anlık tüketim hareket halinde iken km/L,
Ortalama tüketim de şu anda 20.8 km/L gösteriyor.

Ankara da bu ayarı değiştirebileceğim bir yer biliyormusunuz.İlginiz için Teşekürler.

aynen benimde bu şekilde,ortalamam 18,6 km/L :) Herhangi bir opel servisinde tech - 2 den deneyebilirsiniz,arkadas baktırmıs bulamamıslar. ama ben yaptırmıstım :)

tuncx40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen benimde bu şekilde,ortalamam 18,6 km/L :) Herhangi bir opel servisinde tech - 2 den deneyebilirsiniz,arkadas baktırmıs bulamamıslar. ama ben yaptırmıstım :)

Sorunu çözdüm hemde sanayi ve servise gitmeden, hemde aracın saatini ayarlamaya çalışırken 1 senedir uğraştığım bu sorunu (van opel servis bile çözmedi bu sorunu yada çözmek istemediler) İzlenecek yol aracın radyosu kapalı iken settings'e bastıktan sonra radyo frekans ayar tuşu ile girilen menüden yapılıyor, bu menüye girince saat ve tarih ayarları da geliyor, buradan europan var onu seçeceksiniz, bu bahsetiğim 2006 h kasa araçlar için 2007 sonrasında yol bilgisayıra ekranı farlı olduğu için belki bu yol izlenmiyor olabilir..

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözdüm hemde sanayi ve servise gitmeden, hemde aracın saatini ayarlamaya çalışırken 1 senedir uğraştığım bu sorunu (van opel servis bile çözmedi bu sorunu yada çözmek istemediler) İzlenecek yol aracın radyosu kapalı iken settings'e bastıktan sonra radyo frekans ayar tuşu ile girilen menüden yapılıyor, bu menüye girince saat ve tarih ayarları da geliyor, buradan europan var onu seçeceksiniz, bu bahsetiğim 2006 h kasa araçlar için 2007 sonrasında yol bilgisayıra ekranı farlı olduğu için belki bu yol izlenmiyor olabilir..

sorunu çözüp buraya yazman iyi oldu teşekkürler :) Benim cd çaları söküğ attım setting düğmemde gittiği için saat ayarını bile tech-2 den yapıyorum o yüzden menüyü kurcalama şansım olmamıştı :)