2008 CORSA 1.3 CDTİ (75lik) sonunda bizde çiplendik :))

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkeze selam,
uzun süredir çip konusunu uzaktan inceliyor, forumları takip ediyorum, 2004 corsa 1.3 cdti aracıma çip yaptırsammı yaptırmasammı diye düşünürken bu arada arabama müşteri çıktı satıldı, derken yeni araba aldım 2008 corsa 1.3 cdti, bu sefer aynı şeyleri bu arabaya düşünüyorken mustafa arkadaşımız ile yaptığımız ayrıntılı görüşmeler sonucunda karar verdim, bu sabah gittim mehmet ustaya, sağolsun oda epey bilgi verdi konu hakkında, memnun kalmazsam iade imkanı olduğunu söyledi, aslında sadece egr iptal ettirmeye gitmiştim ama mehmet ustanın ve mustafanında gazına gelerek o anda çip taktırmaya karar vermiş bulundum
smile.gif

mehmet usta laptopu taktı arabaya, 5-10 dk.bişeyler yaptı , tamam abi iş bitti dedi, şaka yapıyo sandım ama gerçekten 10 dk.da bitti ve deneme sürüşü falan yaptık araba epey farketti diyebilirim, sonra teşekkür ederek ayrıldım fatih tarafına gitmek üzere yola koyuldum, ilk izlenimlerim; araç ilk kalkışta epey bi rahat kalkıyor, 1.vites , 2.vites yaklaşık eski gücünün iki katı oldu diyebilirim, gaza eskisi kadar abanmaya gerek kalmıyor kalktıktan sonra araç daha bi rahat şekilde kayıp gidiyor, otobanda 150-160 km.yi eskisinden çok daha kısa sürede ve zorlanmadan görebildim, ancak araç çok çabuk hızlandığı için frenleme olayı dikkat istiyor, birkaç kere kaza tehlikesi atlattım bu yüzden, çünkü eski frenleme mesafesine alıştığım için şu anki arcın perfomansına göre yeni bir frenleme ayarına alışmam gerekecek, eskiden sollamalarda, makaslarda falan ürkerdim acaba yığılır kalırmıyım diye ama şu an o korku yok oldu, çünkü araç gerçekten basınca gidiyo şu an, gaz pedalına bastığımda motorun tepkisini çok kısa sürede alabiliyorum şu an, şimdilik ilk gözlemlerim bunlar, bir süre sonra dno testi falanda yapcaz biraz zaman geçsin araç alışsın çip dedi mehmet usta, bakalım bayramdan sonra test falanda yaparız inşallah,
kısaca çip olayından memnun kaldım diyebilirim, aracım epey bi canlandı daha bi atak oldu, eminim ki benim gibi uzun süredir çiplemeyi düşünen ama bir türlü karar veremeyen arkadaşlar vardır , bu arkadaşlar için ilk izlenimlerimi buradan aktarayım dedim..
ileride tekrar izlenimlerimi yazacağım...
bu arada tüm arkadaşların bayramını kutluyor, kazasız belasız bi bayram tatili diliyorum...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç çipe nasıl alışıyor onu çözemedim sadece. Hayırlı olsun.

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla emre kardeşim mehmet usta söyledi, bi bildiği vardır elbet :)
araca yeni yazılım yülendiği için aracın tüm donanımı yeni yazılıma göre alışcak galiba, benim anladığım bukadar :))

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun güle güle kullanın.
bende yaptırmayı düşünüyorum ama halen düşünüyorum:)
Fiyatının yüksek olmasının yanında başka terettütlerimde var açıkcası.
M.Gazihan dan forum indirimi beliyoruz:)

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun halim abi...bizimle chipli ve chipsiz yakıt degerlerını de paylaşırsan daha acıklyacı olursun...herkes kararsız chip konusunda bunlardan biride benim :D

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun güle güle kullanın.
bende yaptırmayı düşünüyorum ama halen düşünüyorum:)
Fiyatının yüksek olmasının yanında başka terettütlerimde var açıkcası.
M.Gazihan dan forum indirimi beliyoruz:)

walla arkadaşım indirmi boşa beklersin, ben yıllardır takip ediyorum bu konuyu, aynı teklif defalarca yapıldı ama mehmet usta hiç yanaşmadı, fiyat yüksekmi evet bencede yüksek ama ben şöyle düşündüm, benim aracım 75 lik bir corsa, bunun 90 lık olanıyla arasınada epey bi fiyat farkı var, satayım 90 lık alayım desem gene bisürü param gidecek, bu mantıkla düşününce 75 lik aracı 500 liaya 90 lık yapmak akıllıca gibi geliyo bana...

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün bayram gebzeye gittim geldim, diyebilirimki araba sürmenin keyfini yaşadım, araç muhteşem gaz yiyor, pedala basınca hemen tepkisini alabiliyorum, eskiden çekinerek yaptığım hareketleri artık daha bi güvenle yaptım ( sollama, makas vs.) araç 5.viteste giderken bile hala gaza basınca tepki veriyo, hafiften koltukta arkaya doğru itiyo insanı, yol müsait oldukça bastım ivmelenme eskisinin iki katı nerdeyse, devir çok fazla artmıyr yani motor bağırmıyor, 150-160 basabildim anca devir 3500-4000 arası idi..araç zorlanmıyor yüksek devirlerde, 5.vites mükemmel perfomans gösteriyo, yakıt konusuna gelince çip takıldığında yarım depo vardı, depo bitsin, fulleyip öyle hesaplayacam, normalde ş.içi 670-680 km. arası gidiyorum , agresif sürmem.normal kullanırım.bakalım çipten sonra ne olacak yakıt durumu, bende çok merak ediyorum...şimdilik durum böyle...
tekrar herkeze iyi bayramlar...

Goklife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.freshds.com
Merhaba,
chip konusunda deneyimlerinizi bizde heyecanla bekliyoruz.

Ozellikle yakit konusunda artis veya azalislari merak ediyorum.
Eger yakit konusunda azalma varsa zaten bu parayi kisa surede cikaracaktir.

Bu chip olayini nerede yaptirdiniz ve maliyetlerini ozelden bana yazabilir misiniz.

Herkese iyi bayramlar.

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla yakıt konusunu bende çok merak ediyorum, depom bitmek üzere, fulleyip bakacam dediğim gibi, eskiden 680 km civarı gidiyrdum, bakalım çipli nolcak ?