2011 1.4 100 Hp Otomatik Corsam Yığılıyor

aslanaydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, 2011 model yeni kasa 1.4 100 Hp Otomatik Corsa aracım yokuşlarda deyim yerindeyse resmen yığılıp kalıyor yokuş çıkarken arkadaki araçların kornasından ben utandıyorum artık. Beygir gücü ve tork değeri hiç yabana atılmayacak ölçülerde ama inanın bir katır bile arabamdan daha rahat çıkar yokuşu. Sizce problem nedir. Bir işe yaramıyorsa 100 Hp nin ne anlamı var?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yokuş ama nasıl bir yokuş çok dik yokuşu kaptırıp gelseniz bile 5 ten 4e almanız gerekebilir örneğin yada kalkarken dik yokuşta hantallık olur hele birde klima açıksa son olarakta serviste hangi yağı koydurdunuz yağ çok fark ettiriyor

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sporta al aracı muhtemelen düşük devirde çıktığı içindir...

aslanaydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokuş ama nasıl bir yokuş çok dik yokuşu kaptırıp gelseniz bile 5 ten 4e almanız gerekebilir örneğin yada kalkarken dik yokuşta hantallık olur hele birde klima açıksa son olarakta serviste hangi yağı koydurdunuz yağ çok fark ettiriyor

Aracım daha 5500 km de fabrikadan ilk çıktığında motora ne yağ koyulduysa halen o var. Bahsettiğim yokuş işyerime giderken her sabah çıktığım bir yokuş. Ankara'da oturan varsa bilir, Dikimevi'nde trafik lambalarının hemen bitiminde yukarı çıkan bir yokuş var. Genellikle yokuşa kırmızı ışıkta bekledikten sonra araç kalkar kalkmaz giriyorum. Sorun belki de bundandır. Eğer bununla ilgili ise ne tavsiye edersiniz.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aracım daha 5500 km de fabrikadan ilk çıktığında motora ne yağ koyulduysa halen o var. Bahsettiğim yokuş işyerime giderken her sabah çıktığım bir yokuş. Ankara'da oturan varsa bilir, Dikimevi'nde trafik lambalarının hemen bitiminde yukarı çıkan bir yokuş var. Genellikle yokuşa kırmızı ışıkta bekledikten sonra araç kalkar kalkmaz giriyorum. Sorun belki de bundandır. Eğer bununla ilgili ise ne tavsiye edersiniz.

otomatik olmasın verdiği bir hantallıkta olur düze göre yavaş kalkarlar düz c 180le otomatik 180 arasında fark vardı çünkü sonradan peki hızlanmıyor mu araç

aslanaydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik olmasın verdiği bir hantallıkta olur düze göre yavaş kalkarlar düz c 180le otomatik 180 arasında fark vardı çünkü sonradan peki hızlanmıyor mu araç

Araç sonra hızlanıyor da mesela ışıkta durduğumda yeşil yanınca yanımdaki araç bir araba boyu geçmişken ben deha yeni hareket etmiş oluyorum daha sonra hızım normale çıkıyor.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
gaz pedalına sert basarsanız vites düşürür ve yığılmaz.
gerekirse 1.vitese düşer ancak o hp ve kg daki corsa yokuşta yığılmaz.
ilk kalkıştaki gecikme ise normal.nedeni ise tam otomatik vites kutusu.