2011 Astra Sedan 1.3 cdti Debriyaj geç kavrıyor

astrartsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu yukarıda başlıkta yazdığı gibi, 2011 model astra sedan z13dth aracımın debriyajı çok yukarıda kavrıyor 60 bine yakın şu anda araç bir opel servisine gidip sordum;
300 balata
400 baskı
320 bilya
50 sarf malzeme
470 işçilik dendi
1540TL toplam tutarı var.

Fiyatlar normal midir, bir de aracı gösterip tam soruna baktırmadım, teşhis 150TL dediler eğer burada yaptırırsan o ücreti de almayız dediler.
İnternette şöyle bir şey buldum http://www.***********/Opel-Astra-H-13-Dizel-6-Ileri-Vites-Debriyaj-Seti-GM,PR-7898.html 230TL baskı balata! yazıyor ve bana bunları ayrı ayrı her birini dhaa yüksek dediler.
Burada yazan orjinal midir, gm yazmışlar luk marka orjinal diyorlar, arada çok uçuk fiyat farkları var.
Bilya falan 170'e satılıyor ama bana 300 üzeri diyor servis, volan değişmesi gerekir mi? http://www.***********/Opel-Astra-H...t-Baski-Balata-Bilya-Seti-Komple,PR-5144.html Böyle bir komple set buldum, bulduğum yrede 600e volan dahil hepsi bin lira tutuyor.

Bir de mtv iş bankası ödemesinden indirimli bakım ve ücretsiz check-up hakkım vardı, bunun sadece check-up kısmını kullanma imkanım var mıdır ve de bosch servisinde de bunu göstermeli miyim?

Güvenilir bir servis ya da usta'dan orjinal parçalarla İstanbul avrupa yakasında nerede en uyguna yaptırabilirim?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu yukarıda başlıkta yazdığı gibi, 2011 model astra sedan z13dth aracımın debriyajı çok yukarıda kavrıyor 60 bine yakın şu anda araç bir opel servisine gidip sordum;
300 balata
400 baskı
320 bilya
50 sarf malzeme
470 işçilik dendi
1540TL toplam tutarı var.

Fiyatlar normal midir, bir de aracı gösterip tam soruna baktırmadım, teşhis 150TL dediler eğer burada yaptırırsan o ücreti de almayız dediler.
İnternette şöyle bir şey buldum http://www.***********/Opel-Astra-H-13-Dizel-6-Ileri-Vites-Debriyaj-Seti-GM,PR-7898.html 230TL baskı balata! yazıyor ve bana bunları ayrı ayrı her birini dhaa yüksek dediler.
Burada yazan orjinal midir, gm yazmışlar luk marka orjinal diyorlar, arada çok uçuk fiyat farkları var.
Bilya falan 170'e satılıyor ama bana 300 üzeri diyor servis, volan değişmesi gerekir mi? http://www.***********/Opel-Astra-H...t-Baski-Balata-Bilya-Seti-Komple,PR-5144.html Böyle bir komple set buldum, bulduğum yrede 600e volan dahil hepsi bin lira tutuyor.

Bir de mtv iş bankası ödemesinden indirimli bakım ve ücretsiz check-up hakkım vardı, bunun sadece check-up kısmını kullanma imkanım var mıdır ve de bosch servisinde de bunu göstermeli miyim?

Güvenilir bir servis ya da usta'dan orjinal parçalarla İstanbul avrupa yakasında nerede en uyguna yaptırabilirim?

bosch car serviste yaptırın. parçalarıda dışarıdan temin edin. yetkili servise boşu boşuna 2 katı para ödemeyin ;)
luk veya sachs ikiside alabileceğiniz en iyi markadır piyasada olan...

astrartsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler [MENTION=2773]winner[/MENTION]
Peki Bosch servislere götürünce kendi ellerinde parça olmayacak mı?
Durun sizdekileri takmayın ben deışarıdan aldım/alacağım mı diyeceğim?
Kusura bakmayın bu şekilde sorular soruyorum ama araba konusu bana çok yabancı, başka dallarda bilmeyenleri nasıl kazıkladıklarını bildiğim için zararı en aza indirmeye çalışıyorum :)
Bu açıdan düşününce bir arabadaki olası sorunlar ve değişecek parçalar bunlar mıdır? Fazladan başka şeyler de kilitlemesinler?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler [MENTION=2773]winner[/MENTION]
Peki Bosch servislere götürünce kendi ellerinde parça olmayacak mı?
Durun sizdekileri takmayın ben deışarıdan aldım/alacağım mı diyeceğim?
Kusura bakmayın bu şekilde sorular soruyorum ama araba konusu bana çok yabancı, başka dallarda bilmeyenleri nasıl kazıkladıklarını bildiğim için zararı en aza indirmeye çalışıyorum :)
Bu açıdan düşününce bir arabadaki olası sorunlar ve değişecek parçalar bunlar mıdır? Fazladan başka şeyler de kilitlemesinler?

bosch car servise gidip şikayetiniz belirtin ve bir bakmalarını rica edin. bi tur atarlar muhtemelen yada olduğu yerde debriyajın kaçırmasına vites geçişlerine bakarlar. değişim gerekliyse eğer değişmesi gereken parçalar üç aşağı beş yukarı belli.
baskı balata set halinde olur.
bilya kesinlikle değişmeli
gerekiyorsa (ses yapıyorsa , boşluk oluşmuşsa ) volantda değişir. belki değişmesine gerek yoktur yüzeyi temizlenir takılır.
160+230+işçilik ortalama denebilir.volantda değişecekse eğer 600 lirada o eklenir.
parçaları kendiniz temin etmeniz sizin yararınıza... parçayı tamirci servis vb kişiler temin ederse illaki üzerine fiyat ekler.
bosch car servis önerme sebebim hiç tamirci tanıdığınız olmadığını varsaymamdır.yetkili servis yerine bulabildiğiniz en büyük en kurumsal görünümlü bosch car servise gidin. aracınızla adam akılı ilgilenirler. bir sorun olduğunda en azından elinizde faturanız ve karşınızda size yardımcı olucak muattap bulabilirsiniz..