2011 Opel Astra H kalorifer sorunu

İlker karatay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar 2011 model Opel Astra H kasa aracımın kalorifer yönlendirmesinde sorun var araç çalıştıktan bir süre sonra kalorifer i ön cama veriyorum ancak hiç bir şekilde hava gelmiyoer. Ara sıra çalışıyor ve ilk marş basmadan gicirti sesi geliyor

erdals

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön cama verdiğinizde havayı nereye yönlendiriyor.?
mutlaka biryerden vermesi gerekir.

yönlendirme yaparken çevirme motorunun sesini duyuyormusunuz. her çevirdiğinizde çalışyormu

İlker karatay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söyle anlatayım ilk marş a bastığım da araca çalıştıktan 1 2 dakika içinde gicirti gibi sürtme sesi gibi ses geliuor. Daha aradan 15 20 dakika geçtiğinde yukarı aşağı yönlendirme yaptığımda yönlendirme yapmıyor sabit kalıyor sistem cam da kaldıysa cam da ayak kısmında kaldıysa ayak kısmında gibi

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam benim de ön cama vermiyordu ama diğer yerlere veriyor ayrıca ses de geliyordu. internetten resetleme ye baktım birkaç kere yaptım ama düzelmedi. sonra havalar biraz ısındığı zaman yine normal bindim arabaya ve kendi kendine tak tuk ses yaparak düzeldi. daha sonra ki bakımda da yağlattım servis sıkıntı yok dedi..

İlker karatay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım valla şaşırdım artık Benim her yöne veriyor sıkıntı yok ama bir süre sonra tek bir yönde sabit kaliyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam otomatik modda öncelik camlar olacak şekilde dağıtır ısıyı. Benim aracımda da bu şekilde.

İlker karatay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik modda başlasa dahi bir süre sonra sadece ayaklara versem dahi eşit dağılım olarak kalıyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam merakımdan dolayı istiyorum (çözebileceğime inanmıyorum) aracınızda kalorifer havasını ayaklara verdiğiniz ayarların fotosunu buraya yüklermisiniz. Bizim J kasalar ile benzer bir ayar varmıdır merak ettim.

İlker karatay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SmartSelectImage_2018-12-18-23-06-00.png
Bu şekilde cam ve yüz kısmına veriyor suan