2012 astra h için amortisör önerisi?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bu 2 tip süspansiyonu bir açsana üstad bana
Seviye olarak belirteyim servis terminlojisi farklı olabilir. 1. seviye örneğin max 500 kg taşıyor amortisör başına 2. seviye 650 kg taşıyor aradaki fark buymuş bende almak için araştırıken öğrenmiştim 2019da ama kalite farkı yok.

Gelmene gerek yok aslında
Sen ara fiyatı uyarsa ödersin firmaya ben gider alır yollarım sana sorun değil.

Yol tutuş olarak spor amortisör ve spor yay alman daha iyi olur.

Karter koruyucu çok etkilemez aslında kaput olayına hiç girme sonuçta araç kısa ister istemez yol tutuş arkadan koparma bir tık fazla olur.
Yarın sorayım bakalım şu euro 3.5 tlken güzeldi. Bendeki karter koruma gmnin baya kalın ve 20 kg civarı geliyor. Presle biraz yamultmak gerekmese alüminyum saçtan yapardım. Clio rste yapmtım aynısını onun dümdüzdü

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad benim işime gelir arka yaylarımı orj. Olarak değiştireceğim eğer kodu filan varsa alalım ağır taşıyan sert olur benim için sert suspansiyon daha iyi

armanhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gm için takozlarla falan 3000TL tutuyor sadece parçaları.
Bir de bunun işçiliği var.
Çok yüksek buldum fiyatını.
Parçacı da Gm pahalı dedi.
Napsam karar veremedim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ön için takozu lemforder al

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Üstad benim işime gelir arka yaylarımı orj. Olarak değiştireceğim eğer kodu filan varsa alalım ağır taşıyan sert olur benim için sert suspansiyon daha iyi
Onu bilmiyorum alırken bakmak gerekir üzerine illaki kodu farklıdır.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Optimal marka tavsiye ederim ön 2 amortisör optimal aldım memnunum

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Optimal marka tavsiye ederim ön 2 amortisör optimal aldım memnunum
valla bende optımal var ama ses yapmaya başladı bu opelin parça konusunda hep sıkıntılı olduğunu anlıyorum deneyerekte orj. takınca 10 sene gidiyor 1 yıl oldu ön 2 yi değişeli ses yapmaya başladı takozda yeniydi söktüm temizdi tabla ları değiştirdim olmadı büyük ihtimal patlak değil ama milleri boşluk yaptı o zaman sorduğumda 1 yıl evvel 2 bin civarı gidiyordu onlara

• Beğen
Tepkiler: @li58

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
valla bende optımal var ama ses yapmaya başladı bu opelin parça konusunda hep sıkıntılı olduğunu anlıyorum deneyerekte orj. takınca 10 sene gidiyor 1 yıl oldu ön 2 yi değişeli ses yapmaya başladı takozda yeniydi söktüm temizdi tabla ları değiştirdim olmadı büyük ihtimal patlak değil ama milleri boşluk yaptı o zaman sorduğumda 1 yıl evvel 2 bin civarı gidiyordu onlara
Yeni gm amortisörlerde gazlı diye biliyorum eskiler yağlı amortisör en iyisi yağlı amortisör tamir ediliyor ama sağlıklı olmuyor

Ön 2 amortisörlerim yağ kaçağı vardı orjinal gm amortisörleri tamir ettirip kullandım 6 ay sonra patladı 1 tanesi
sonra 3.5 spor yaylara geçiş yaptım 8 ay oldu optimal marka amortisörlerle uyumu iyi şu an

• Beğen

armanhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes Farklı markalar söylüyor.. o kadar ortada kaldım ki :))

• Beğen

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
niye ortada kalıyorsun ki.

GM pahalı geliyorsa.

bilstein B4 amortisör al
takozları febi veya lemforder al
ekstra bozulan parçalar varsa tamirci kontrol eder onları da yenilersin oldu bitti. misler gibi kullan. körüklerini falanda olmadı sıfırla güzelce yağlasın usta bilyeleri bağlantı parçalarını en son rot ayarını falan yap tamamdır yıllarca bin.

amortisör aracın yükünü çeken darbeleri ilk karşılayan parçadır ucuza veya kötüye kaçarsan ömrü kısa olur tam randımanlı çalışmaz ses yapar olması gereken reaksiyonu vermez denklem bu kadar basit :)

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Kaan.