2012 Astra H OPC Line

333opc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opcline tampon eki on numara olur bu araca.

uygun bulabillirsen cosmo farı takarsan araç cosmodan daha yakışıklı olur :D

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecen hafta vizelerin yogunlugu nedeniyle aracımla ilgilenemedim..gecen gün havada iyi olunca opc sinyal çerçevlerimin montajını yaptım..

önce netten montaj hakkında bilgi toplamaya calıstım ancak bir kac yapan kişi montajı yanlıs yapmış.ve hatta biri montajı yaptıktan sonra hatasını farketmiş.ince bir ayrıntı var demiş ama sagolsun ne oldugunu yazmamış..

yolcu tarafında bir sıkıntı olmuyor güzelce uyuyor ancak şöför tarafı sıkıntılı..nedeni iki tarafında sinyali aynı şekilde yapılmış.yolcu tarafında tırnak sorun yaratmazken şöför tarafında tırnak çerçevenin düzgün oturmasını engelliyor..merak eden olursa nasıl yapıldıgını güzelce yazarım burda.

fotoları site kasmasın diye baska bir telle cektim biraz bulanıklar :)

Can ben sinyal çerçevelerini dediğin şekilde şöför kapısını öne diğer kapıyı arkaya gelecek şekilde bastırıyorum hafif oynama var ama çıkmıyor...:mad:

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can ben sinyal çerçevelerini dediğin şekilde şöför kapısını öne diğer kapıyı arkaya gelecek şekilde bastırıyorum hafif oynama var ama çıkmıyor...:mad:

abi tam tersi. yolcu tarafı öne yani fara dogru sürücü tarafı ise arkaya

anlatayım abi ne demek..

abi öncelikle yolcu tarafından başlamalısınız...yolcu tarafındaki sinyali 2 parmagımızla ön far tarafına doğru iterek ittigimiz tarafı yavasça kaldırarak çıkartıyoruz.. sonrasında ampül yuvasını saga yada sola (hatırlayamadım şimdi) çeyrek tur cevirerek çıkartıyoruz.
14522015.jpg

sonra camları opc cercevesine takıyoruz ve ampülü yuvaya geri takıyoruz.

67179607.jpg

montaj bantlarını çıkartıp şu şekilde takıyoruz..dikkat edilmesi gereken nokta yapıştırrıken dikkat et abi sacın sonuna kadar degil arada boşuk olacak şekilde yapıştır..

bu dogru olan

bu yanlıs olan

daha sonra sürücü tarafı için işte burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var..eger bahsedecegim bu noktayı yapamazsak malesef yukarıdaki gibi yanlış olucak...bu sefer sinyal camını kapı tarafına iki parmakla iterek çıkartıyoruz..sonrasında yine ampülü cıkartıyoruz..daha sonra yukarıdaki gibi yanlıs görünmesini istemiyorsak biraz uğraşacagız..

yukardaki fotoda göründügü gibi bükülmüş tırnak var.yani esneme payı olan tutturgac tırnak.şimdi bu tırnagın bi ucu serbest..bu ucu bıcak yardımıyla birazcık acacagız.şu şekilde

tırnagı actığımız için cerceveyle sabitlenemeyeceginden dolayı japon yapıştırıcısı ile camın opc cerceveye temas ettigi noktaları yapıstırıyoruz. sonrasında ampülüde takıp montaj bantlarıyla TABİKİDE AÇTIGIMIZ TIRNAGI SACIN ALTINA GECİRİP SOLA KAYDIRARAK montajı gerçekleşitiriyoruz.

abi anlatmaya çalıştım insallah anlamıssındır..ha ben biraz geride dursada sıkıntı değil diyosan yolcu tarafını yaptıgın gibi sürücü tarafınıda hemen yapabilirsin..bende simetri hastalıgı oldugu için ugrastım :)

bunlarda benim aracımdan.

Yolcu

Sürücü

Abi bu arada dikkat et cok narin bu sinyaller..kırarsan serviste 25 tl :)

(ilk resimler alıntıdır )

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can Ebay'de bakınırken denk geldim, tam aradığın değil ama yine de bi incele istersen.

http://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-As...arts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f3419b4ab

Dostum bir de benim martı için şu spoiler için fikrini alabilir miyim? Normalde body-kit vs düşünmüyorum. Tek başına sırıtır mı? Biliyosun orjinallikten çok fazla sapmaya niyetli değilim ama hoşuma gitti.
http://www.jeepandcar.com/UrunSayfa...van-uzeri-Spoiler---CTP-Astar-Boyali--b-.html

abi yeni gördüm mesajı kusura bakma..bence spoiler cok yakışıyor bizim araçlara..aldığım haftasına taktırmıştım inanın cok farkediyor..bu model yakışıyor abi digerlerine bakmana gerek yok :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:22 ----------

ZuZu dan tadımlık :)

Burdada bonus Baba-oğul :) avcılar hazır ;)

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısın Dostum, diğerleri eğreti ya da çok abartı duruyor. Bakalım bu ay ya da önümüzdeki ay JPC'den sipariş vericem ben de spoiler için. Hiç aklımda yoktu aslında ama yavaş yavaş ısındım, şimdi boş hali gözüme batmaya başladı :D

Bu arada Zuzu yakıyor Maşallah :)

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can sınyal çerçevelerini taktım ama senın dedıgının tam tersi oldu bende :D
Ama araca acayip hava katıyor :)