2013 Astra Classic III h Essentia Yardım...

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sabitleyici için servisten fiyat alın ama netten alışverişle daha ucuza gelecektir büyük ihtimal. Şu ilandaki iki parça gerekli.Öncesinde bi özel opel servisine gidip debriyaj müşürünün olup olmadığına baktırabilirsiniz veya kendiniz bakabilirsiniz varsa fazladan 5-10lira vermezsiniz. İşlem bu iki parçanın montajı ve tech2 cihazıyla yazılım güncellemesinden ibaret.

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu orta olanı;
31082010003.jpg

(resmi başka bir forumdan aldım)

ilginize çok teşekkür ederim. Benim aracımda yukarda orta olan dediğiniz ekran var bu durumda yol bilgisayarı işini servisten halledebiliyorum sanırım.

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle aramıza hoşgeldin. iyi forumlar dilerim.

arkadaşımda da astra classic 3 essentia var , hız sabitleyici ve yol bilgisayarını serviste yaptırdı,bilgi ekranını değiştirmeden ve sorunsuz çalışıyor. fiyat konusunda bir bilgim yok ama. kol dayama ise orjinal için koltuk değişimi gerekiyor ama orjinal kol dayamaya hiç birşey sığmıyor. çok kullanışsız. beğendiğiniz, kullanışlı ve araca uyumlu bir kol dayama tercih etmenizi öneririm.

yapılabildiğini öğrenmek içimi rahatlattı teşekkür ederim :)

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sabitleyici için servisten fiyat alın ama netten alışverişle daha ucuza gelecektir büyük ihtimal. Şu ilandaki iki parça gerekli.Öncesinde bi özel opel servisine gidip debriyaj müşürünün olup olmadığına baktırabilirsiniz veya kendiniz bakabilirsiniz varsa fazladan 5-10lira vermezsiniz. İşlem bu iki parçanın montajı ve tech2 cihazıyla yazılım güncellemesinden ibaret.

link için çok teşekkür ederim en geç yarın servise gidip fiyat alacağım olmazsa biraz parça montajını yapabilecek bir servis bulup kendim taktırırım.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merakımı mazur görün bir şey sormak istiyorum.. aracı yeni almıssınız sanırım 0 aldınız degilmi ? bu istediginiz tüm özellikler konfort paketinde mevcuttu neden böyle bir secim yapmadınız merak ettim.. yani böyle eksikleri tamamlamak daha zahmetli ve maddiyat olarak daha fazla olabiliyor bazen

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merakımı mazur görün bir şey sormak istiyorum.. aracı yeni almıssınız sanırım 0 aldınız degilmi ? bu istediginiz tüm özellikler konfort paketinde mevcuttu neden böyle bir secim yapmadınız merak ettim.. yani böyle eksikleri tamamlamak daha zahmetli ve maddiyat olarak daha fazla olabiliyor bazen

normal essentia modelinin fiyatına göre çok büyük bir indirimle aldım aracı ve kendi aracımı da takasta istediğim fiyata tuttular bundan dolayı konfort paketi almadım. aradaki farka yol bilgisayarı ve hız sabitleyici taktırdığımda ancak normal essentia parasına denk geliyor.

fakat konfort pakette istediğim indirimi yapmadılar bu aldığım ellerinde kalmış mayısta gelmiş araç plazaya ama satılamamış.

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaç liraya aldınız?

33.500 TL aldım. İnternet sitesinden baktığımda 35.400 TL yazıyordu o yüzden fiyatı bana uygun geldi.

hız sabitleyici olayını 250TL gibi bir fiyata özel serviste hallediyorlarmış arkadaşım bugün fiyat almış. ama genede yarın önce servisle görüşecem.

kol dayama max 200 TL, bakalım yol bilgisayarı ne kadar tutacak.

brnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış hatırlamıyorsam, hız sabitleyici için sinyal kolu değiştikten sonra bir de program atıyorlar araca, yol bilgisayarı için de cihaza bağlayıp program atıyorlar. (bilgilendirmem eğer yanlışsa şimdiden özür dilerim, yanlış da hatırlıyor olabilirim) arkadaşım ikisini aynı anda yaptırmıştı. sizin de ikisini birlikte yaptırmanızı öneririm.

NC188

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış hatırlamıyorsam, hız sabitleyici için sinyal kolu değiştikten sonra bir de program atıyorlar araca, yol bilgisayarı için de cihaza bağlayıp program atıyorlar. (bilgilendirmem eğer yanlışsa şimdiden özür dilerim, yanlış da hatırlıyor olabilirim) arkadaşım ikisini aynı anda yaptırmıştı. sizin de ikisini birlikte yaptırmanızı öneririm.

bende bu şekilde yapıldığını duydum. Hız sabitleyici için konunun üst kısımlarında verilen linkte 120TL'ye gerekli parçaları buldum. Yazılımı attırabilceğim güvenilir biryer arıyorum. Arkadaşınızdan yol bilgisayarı için ne kadar ücret ödediğini öğrenme şansınız olursa çok memnun olurum. Sıfır araba satışları arttığı için servis bu sıra çok yavaş çalışıyor.