3. Viteste sürekli arıza lambası yanıyor neden olabilir

selcuk950

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arabam sabahları veya yarım saat kullanılmadığı zaman sürekli arıza lambası yakıyor. Makineden baktığımızda bobin hatası veriyor. Bobini değiştirdik değişen bir şey olmadı. Benim fark ettiğim bir detay daha var bunu benzinde sürekli yapıyor. Gazda genelde yapmıyor.(gaza geçinceye kadar bazen arabayı ısıtmak için bekliyorum o zaman fark ettim. böyle bir sorun basina gelen var mi yada cözüm önerisi olan var mi

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Hata kodunu sildikten sonra bobini değiştirip tekrar bilgisayara bağlayıp kontrol ettinizmi?

selcuk950

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bobin değişince 1 hafta normal şekilde çalıştı. arıza vermedi ama sonra yine aynı durum ortaya çıktı. 2 bobin değişti durum aynı. beyin arızası olma ihtimali var mı?

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subap sorunu olma ihtimali yüksek konporsazyon testi yaptırabilirmisin.

selcuk950

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal bi servis yapar mı ki? Tam olarak konporsazyon testi mi googla da arattım bulamadım...

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaş sanırım "kompresyon" testi demek istemiş. Eğer "konporsazyon" doğru ise daha önce hiç duymadım bu kelimeyi.

selcuk950

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar... kompresyon testi yaptırmadım gittiğim usta yapmadığını söyledi...Bende her sabah hız 55 i geçince ışık süreki yanıp sönüyor bende sağa çekiyorum stop edip tekrar çalıştırıp yola devam ediyorum...
Teşekkürler yorum için...