4. Yıllık Bakım

topuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, imzamdaki 2009 model aracım 21 bin kmye geldi. Bu ayın sonunda 4. yıl bakımı var. Bu bakımda rutin işlemlerin yanında triger seti ve lastik değişimi de yer alıyor. Özel servisteki usta; "Bu aracın trigeri zincir, lastiklerde iyi, değiştirmeye gerek yok" diyor. Rutin bakımlarının yanında, trigeri ve lastikleri değiştirmeye gerek var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trigeri kayışlı olanlar için dediğiniz doğru ama sizin aracınız ustalarında da dediği gibi zincirli 4. yılda değişime gerek yok.

Değişecekler;
Fren hidroliği
Devirdaim Pompası
Radyatör suyu (Antifiriz)
V kayışı
Motor Yağı
Benzin,Yağ,Hava ve Polen Filtreleri

Lastiklerde 4. kullanım yılını doldurduysa kış lastiklerini sökerken değiştirmekte fayda var sertleşen lastik yol tutmuyor pek.

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
trigere bişey diyemem fakat lastik değişimi şart ihmal etmeyin derim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracin zincirli ustan dogru demis lastik konusunda profili iyi az kullandin ise ve catlak yoksa kaldirmia vs vurmadin ise kullanmaya devam ama yaz lasitigi ile kisin degil ;)

topuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli yorum ve değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.

bayram51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger baskı balata değişimi ve manifolt müşürü ile ilgili bilgi edinimi

arkadaşlar herkese merhabalar. ben 2008 model astra h z16xer kodlu ecotech motorlu aracımın yeni triger ve baskı balata değişimi yaptırdım. bir de manifoltun altından ses geliyor dediler baktılar müşür değişti o ses gitti. fakat bu değişimler yapıldıktan sonra 1 haftadır aracı kullanıyorum performansında acayip bir düşüklük var bayır çıkamaz hale geldi araba. ne yapabilirim? birisi sentede sıkıntı olabilir dedi biri beyne format atalım iyi olur dedi. ama bir çare lütfen

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkese merhabalar. ben 2008 model astra h z16xer kodlu ecotech motorlu aracımın yeni triger ve baskı balata değişimi yaptırdım. bir de manifoltun altından ses geliyor dediler baktılar müşür değişti o ses gitti. fakat bu değişimler yapıldıktan sonra 1 haftadır aracı kullanıyorum performansında acayip bir düşüklük var bayır çıkamaz hale geldi araba. ne yapabilirim? birisi sentede sıkıntı olabilir dedi biri beyne format atalım iyi olur dedi. ama bir çare lütfen
triger değişiminden sonra mı güc kaybı oldu? motor çalışması nasıl? gaz veriken şakırdama varmı dizel gibi? eğer bunlar varsa triger sente ayarıında sorun olabilir birde kamşaft ayarlayıcı var galiba senin araçta bu yazılımla yapılabilinirmi ??? birşey diyemeyeceğim arıza ışığı varmı bu arada onu belirtmemişsin

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 1.6 astram varken üst kapak yapıldıktan sonra sente 1 diş kayık olarak toplanmıştı araç bayırları yaya hızıyla çıkabiliyordu ses flnda yoktu ama. Eğer ciddi bir kayıp söz konusu ise sente olabilir hafif bir kayıptan bahsediyorsak değildir ama çünkü ben o şekilde aracı 1 gün kullanamamıştım