782000€ Ceza!

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunların hepsine katılıyorum. benim demek istedğim istemeyerek hız sınırını geçmiş hepimize oluyor özellikle hafif tatlı eğimlerde bir bakıyosunuz hız 130 oluvermiş radarlarıda o tarz yerlere koyuyorlar. ahmet amca emekli ikramiyesi ile aldığı lpgli aracı ile seyrederken bir anda polis çevirmesi ile karşılaşıyor ve hız sınırı 120, siz 122 ile radara girdiniz atıyorum 200 tl ceza ödeyeceksiniz diyor polis ahmet amcanın maaşının 3te biri trfik cezasına gitti bu ay kirayı ödeyemeyecek..bence bu insanlarında arabaya binmeye hakları var .devlet sosyal olmalı.trafikcezasını ödeyemezse binmesin dikkat etsin demek yanlış hepimiz isteyerek veya istemeyerek trafik cezasına maruz kalmışızdır.trafik cezaları yüksek ve yeterince caydırıcı..bu benim görüşüm sizin görüşünüzede saygı duyuyorum

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bunların hepsine katılıyorum. benim demek istedğim istemeyerek hız sınırını geçmiş hepimize oluyor özellikle hafif tatlı eğimlerde bir bakıyosunuz hız 130 oluvermiş radarlarıda o tarz yerlere koyuyorlar. ahmet amca emekli ikramiyesi ile aldığı lpgli aracı ile seyrederken bir anda polis çevirmesi ile karşılaşıyor ve hız sınırı 120, siz 122 ile radara girdiniz atıyorum 200 tl ceza ödeyeceksiniz diyor polis ahmet amcanın maaşının 3te biri trfik cezasına gitti bu ay kirayı ödeyemeyecek..bence bu insanlarında arabaya binmeye hakları var .devlet sosyal olmalı.trafikcezasını ödeyemezse binmesin dikkat etsin demek yanlış hepimiz isteyerek veya istemeyerek trafik cezasına maruz kalmışızdır.trafik cezaları yüksek ve yeterince caydırıcı..bu benim görüşüm sizin görüşünüzede saygı duyuyorum

120 hız sınırı olan 122 ile ceza yemek demek zaten size 110 gibi hız limiti konmuş size 110 yetmemiş %10luk hakkınızıda kullanmışsınız. Daha üstüne çıkmışsınız. 122 tatlı eğim, diye bir şey yok. Evet herkesin arabaya binmeye hakkı var, herkesin özgürce yaşamaya hakkı var ama belli kurallar içinde, Ne yani adam 130la giderken maaşını düşünmüyoruz cezayı yiyincemi ahmet abinin maaşı olmuyor 122 ile duramayan ahmet abi, 90'la giden mehmet beyi öldürmeye hakkımı var?

Arkadaşlar bırakın bu işleri lütfen. Kurallara uğmayacaksanız binmeyin bu araçlara binersenizde emekli maaş ahmet amca acitasyonu yapmayalım lütfen. Bu yılın başında beri 3 arkadaşımı hız yüzünden kaybettim, Hemde arkadaşlarım bile suclu değildi. Arkadan 122 ile gelen ahmet abi gibi emekli bir amcamızdı bir tanesi,

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dogrudur yaparlar yani cok dikkat edıyorlar trafık kuralllarına, isviçrede okula yetısmek ıcın 5-6 kez radara gırmısdım ornegın yol 100km lıkse 120le gıdersenız her 1 km de cezanın mislisi artıyor, 10 km cıvarıda bır tölerans tanıyorlar sadece ..

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
120 hız sınırı olan 122 ile ceza yemek demek zaten size 110 gibi hız limiti konmuş size 110 yetmemiş %10luk hakkınızıda kullanmışsınız. Daha üstüne çıkmışsınız. 122 tatlı eğim, diye bir şey yok. Evet herkesin arabaya binmeye hakkı var, herkesin özgürce yaşamaya hakkı var ama belli kurallar içinde, Ne yani adam 130la giderken maaşını düşünmüyoruz cezayı yiyincemi ahmet abinin maaşı olmuyor 122 ile duramayan ahmet abi, 90'la giden mehmet beyi öldürmeye hakkımı var?

Arkadaşlar bırakın bu işleri lütfen. Kurallara uğmayacaksanız binmeyin bu araçlara binersenizde emekli maaş ahmet amca acitasyonu yapmayalım lütfen. Bu yılın başında beri 3 arkadaşımı hız yüzünden kaybettim, Hemde arkadaşlarım bile suclu değildi. Arkadan 122 ile gelen ahmet abi gibi emekli bir amcamızdı bir tanesi,

90 ilede 40 ilede kazada kişiler ölebilir bende kuzenimi kaybettim kazada bu yıl birde sevdiğim bir arkadaşım sakat kaldı yürüyüp yürüyemiyceği belli değil kendisini defalarca uyarmama rağmen hız tutkusundan vazgeçmedi ben başka bir konuya değiniyorum trfik cezaları yüksek diyorum anlatamıyorum herhalde..trafik cezaları ile trafik kazası önlenmez önlenmiyorda bu bayram kaç tane kaza olacak tvden izlersiniz..forum kuralları çerçevesinde istedğim yorumu yazabilirim sanıyorum

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yasal sınırın üzerinde alkol aldığımda direksiyona geçmem, nedenine gelince hem ehliyet elden gidiyor hemde maddi olarak cezası benim için çok fazla ama hız sınırını zaman zaman bilerekte olsa aştığım oluyor çünkü o kadar cezayı ödeyecek maddi gücüm var. Hız sınırını aşında da ehliyete el konsa+çok fazla para cezası yazsalar gözüm devamlı km saatinde olur, işte aradaki fark bu. Benim maddi gücüm hız sınırını %10 aşmaya karşılık gelen maddi cezayı ödemeye yeter, falancanın ki de % 30 a denk gelen cezayı ödemeye yeter. Sonuçta ikimizinde yaptığı yanlıştır ama bu yanlışları bile bile yapıyorsak sonuçlarına katlanmak zorundayız. Benim zevkim bir başkasının acısı olmamalı.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 ilede 40 ilede kazada kişiler ölebilir bende kuzenimi kaybettim kazada bu yıl birde sevdiğim bir arkadaşım sakat kaldı yürüyüp yürüyemiyceği belli değil kendisini defalarca uyarmama rağmen hız tutkusundan vazgeçmedi ben başka bir konuya değiniyorum trfik cezaları yüksek diyorum anlatamıyorum herhalde..trafik cezaları ile trafik kazası önlenmez önlenmiyorda bu bayram kaç tane kaza olacak tvden izlersiniz..forum kuralları çerçevesinde istedğim yorumu yazabilirim sanıyorum

Forum kuralları çerçevesinde tabiki istediğiniz mesajı yazabilirsiniz.Ama karşıt düşüncelere de anlayışlı olmamız gerekiyor.

Cezaların seviyesi konusunda bende sizinle aynı düşünce de değilim.Herkes tabiki araç kullanacak,yollara çıkacak ama belirli kurallar dahilinde olacak.Eger sürücü cezaları yüksek buluyorsa o zaman kurallara bir o kadar daha fazla dikkat etmeli.200 tl lik cezanın acacagi yaranın büyüklüğü herkese göre değişir ama ortak payda herkes bu kurala uymalı.Bu ceza eğer 20 tl ye düşürülse inan, yollar uçak pisti gibi olur hatta bazıları radara kim daha hızlı girebilecek diye oyun bile oynarlar.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında burda hepiniz haklı ve hepiniz haksızsınız.. mevcut at gözlüklerinden bakdığımız süre zarfında biz burda birbirimizi yer dururuz bir neticede elde edemeyiz..

bu araçları bu süratleri bu beygirleri koyup yapıyorlarsa tabiki o araç sahibide basmak o aracın hakkını vermek ister..

almanyada hız sınırı olmayan otobanlar var zaten bu ceza yiyenlerin çoğuda unutuyor avusturya yada italya otobanına girdiklerinde hayla hız sınırı yok sanıyorlar çatır çatır sonra cezaları yiyorlar bu haberdeki olayda kesin bu tip bir şeydir.

bizim ülkemizdede hız sınırı olmayan otobanların olması lazım bizde şu anda otoban yok otoyol var arada büyük fark vardır tem otoyoldur en azından memlekette 2-3 tane otoban yapılsa tercihe bağlı isteyen tali yoldan isteyen otoyoldan isteyende otobandan gitse hız sınırı olmadan kazaların sayısıda azalıcakdır insanlar kurtlarını bu tür otobanlarda arabalarının limitlerini zorlıyarak atıcaklardır en azından şehir içinde otoyollarda basmıycaklar başka insanlarıda araçlarıda tehlikeye atmıycaklardır...

olayın tek çözümü bence budur yoksa tartışma çok manasız 200-300 beyiglriki araban varsa tabi arada sırada kurtlarını dökmek istersin o arabayıda öldürmemek için ara sıra kendine gelmesi için limitlerde kullanmak gerekir bunun içinde illa 200 tl lik ceza yemek mi lazım.. tam aksine devletin güvenli insanların basabiliceği almanya örneğinde olduğu gibi otobanlar yapması lazım..

avrupada bunun bile turuzimi var kendi ülkelerinin otobanlarında hız sınırı olan insanlar alman otobanlarına gelip bir kaç gün basıyorlar kurtlarını döküyorlar bu arada yedikleri konaklama v.b de ülkeye ek girdi..

Son düzenleme: