AB ve 360.000 €

Şimşirli Köyü (RİZE) halkı AB'nin verdiği 360.000 € parayı geri çevirdi. Sizce?

• En güzeli yaptılar...

Oy: 24 58.5%
  • Hayır yanlış yaptılar...

Oy: 17 41.5%

• Kullanılan toplam oy
    41
  • Anket kapatılmış .

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Neden En İyisini Yapmışlar ?

Neden En İyisini Yapmiş Ben sana Soleyim belki Benim Senin kadar bilgim olamaya bilir ama mantikli bi sekilde düsünürsen Yoktan yere para veriliyor az bir meblada değil hani sence bu nedir..sirf o koye acidiklari icinmi yoksa yavas yavas topraklarimizi satin almak icinmi...

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden En İyisini Yapmiş Ben sana Soleyim belki Benim Senin kadar bilgim olamaya bilir ama mantikli bi sekilde düsünürsen Yoktan yere para veriliyor az bir meblada değil hani sence bu nedir..sirf o koye acidiklari icinmi yoksa yavas yavas topraklarimizi satin almak icinmi...

Estağfurullah kimsenin bilgi derecesini sınamıyorum...

Ama zaten parasını verdimi, istediği gibi toprak alıyorlar bu ülkede...

Köye acıdıklarını da düşünmüyorum, yapılacak olan yatırım Altyapı yatırımıdır en nihayetinde, bana göre köylüler rahat ve modern bir yaşamı reddetmişlerdir. Fosseptiklerinde biriken atıksuları ne şekilde ıslah ettikleri ni bilmiyorum ama atıksu kanalizasyon hattının getireceği rahat ve sağlık tartışılmazdır.

Mantıklı bir şekilde düşünürsen demişsin, tekrar tekrar mantıklı bir şekilde düşünüyorum ve aynı kanıya varıyorum...

Yazık, Çok Yazık...

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Estağfurullah kimsenin bilgi derecesini sınamıyorum...

Ama zaten parasını verdimi, istediği gibi toprak alıyorlar bu ülkede...

Köye acıdıklarını da düşünmüyorum, yapılacak olan yatırım Altyapı yatırımıdır en nihayetinde, bana göre köylüler rahat ve modern bir yaşamı reddetmişlerdir. Fosseptiklerinde biriken atıksuları ne şekilde ıslah ettikleri ni bilmiyorum ama atıksu kanalizasyon hattının getireceği rahat ve sağlık tartışılmazdır.

Mantıklı bir şekilde düşünürsen demişsin, tekrar tekrar mantıklı bir şekilde düşünüyorum ve aynı kanıya varıyorum...

Yazık, Çok Yazık...
Sanirim Sen bu kanalizasyon konusunda yogunlasip kalmişsin ama birde onlarin düsünceleri ile bakarsak olaya belki atalarinda kalan bir hatira olarak koyu o sekilde kabullenmişler... ve o paraya hayır demişler bence cani gönülden kutluyorum helal olsun ordaki insanlara koylerine topraklarina sahip cikmişlar

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanirim Sen bu kanalizasyon konusunda yogunlasip kalmişsin ama birde onlarin düsünceleri ile bakarsak olaya belki atalarinda kalan bir hatira olarak koyu o sekilde kabullenmişler... ve o paraya hayır demişler bence cani gönülden kutluyorum helal olsun ordaki insanlara koylerine topraklarina sahip cikmişlar

Bence sende fazlasıyla AB fobisine yoğunlaşmışsın.

Konunun özüne çok farklı misyonlar yüklemeye gerek yok.

Atalarından kalan bir hatıra olarak köyü o şekilde benimsemişler diyorsan eğer, Atalarına pek bağlı kalamışlardır bence,

Eğer köyde elektrik varsa, cep telefonu kullanılıyorsa, TV izleniyorsa yani genel olarak Modern Dünyanın yenilikleri kullanılıyorsa o köyde yaşayanlar Atalarına bağlı kalmamışlar mı oluyor yani ?

Bence Konunun Özü :

Kazanılmış bir proje yarışması sonucunda, projenin hayata geçirilmesi için parasal destek veriliyor...

Ama illa başka anlam yüklemek istersek, çok çeşitlendirebiliriz...

Tekhatıram

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden En İyisini Yapmışlar ?

Nedeni aşağıda + bu benim düşüncem,sizin düşünceniz farklı olabilir onada saygı duyarım....
Neden, AB'ne karşı olmaları ve düşman bildikleri bu oluşumun kendilerine, babalarının hayrına para yardımı yapmayacağını bilmeleri.

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa aslında olaya oldukça optimist yaklaşmışsın ama sana da biraz garip gelen bir tarafı olmadı mı?... Yani neden Rize'nin Şimşirli köyü? İnternette araştırdım da biraz resimlerine falan baktım yani pek alt yapı soruunu yaşıyorlar gibi gelmedi buna ne dersin?

Son düzenleme:

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hem bak ne demiş büyük önder:
"Yabancı bir devletin himaye ve desteğini kabul etmek, insanlık özelliklerinden yoksunluğu, beceriksizlik ve miskinliği itiraftan başka bir şey değildir.... M.K. ATATÜRK 1919 (Nutuk I, s. 13)"
Aynı mantık değil mi?

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hem bak ne demiş büyük önder:
"Yabancı bir devletin himaye ve desteğini kabul etmek, insanlık özelliklerinden yoksunluğu, beceriksizlik ve miskinliği itiraftan başka bir şey değildir.... M.K. ATATÜRK 1919 (Nutuk I, s. 13)"
Aynı mantık değil mi?

Sanirim Abimin Dedigi Son Noktayi Koymus Gibi.. Ama Mustafa O koyde tv izleniyorsa cep telf. kullaniliyorsa vs.. atalarina gene bagli kalmişlar ve doğal olarakta teknolojiye ayak uydurmuslar..ve buda gayet normaldir

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olayı atalarına bağlılık falan değilde bir nevi kapütülasyon oalrak yorumlasak? mesela adam oraya hibe yaparken orada Peristereota(kustul) manastırı var karrdeşim ona da bi restorasyon yapında orada yaşayan rum halkı ibadetlerini yapsın derse ne yaparız?