Abs Lambası

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Selam dostlar;

Aracımın ABS lambası yandı Tech2 ile arıza temizlendi ve arızaya Tekerleğin boşta kalması sonucu oluşmuş kulbu takıldı, neyse halletildi dönüş yolunda (60 km gitmişken) lamba tekrar yandı bende bilen eş dost usta arkadaşların fikrini aldım sonuç olarak şu ortaya çıkıyor tekerleklerde rulmanlar(Abs için sensörler) varmış ve bu sensörlerden birinin devre dışı kalmış olabileceği... Bende buna inandım çünkü hafta sonu Altınovadan dönüşümde araç 180 km hıza çıktığında sağ önden bir ıslık sesi geliyor lakin düşük hızda bu yok yani 180 ve üzeri hızda var bu sesinde rulmandan geldiği (Eren yani exelans da aynı fikirde) kanısındayım...

- Peki ya sizce ??

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kabloda içten kopmada olabilir.sensör kablolarına baktır derim.O yüzden zaman zaman temas etmiyordur.

cabbar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rulmandan olunca tech 2 sağ ya da sol rulman şeklinde okuyor arızayı hemen okuyor, eğer sorun ordan olsaydı söylerlerdi, eğer sorun rulmansa 160 ytl orjinal parça ama dikkat et yetkili servis aynı parçaya 400 ytl çekiyor (işçilik hariç) değiştirmeden önce arkadaşımın dediği gibi kablolarını kontrol ettir çıkmış olabilir (aracı lifte kaldırınca lastiğin hemen aarkasında görürsün o kabloları) birde arka fren lambaları yanmayıncada aynı arızayı verebiliyor aklında bulunsun dikkat et..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neyin kulbu takıldı?? cıhaza baglanınca ne arızası verdı? hangı teker yazdı?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Selam dostlar;

Aracımın ABS lambası yandı Tech2 ile arıza temizlendi ve arızaya Tekerleğin boşta kalması sonucu oluşmuş kulbu takıldı, neyse halletildi dönüş yolunda (60 km gitmişken) lamba tekrar yandı bende bilen eş dost usta arkadaşların fikrini aldım sonuç olarak şu ortaya çıkıyor tekerleklerde rulmanlar(Abs için sensörler) varmış ve bu sensörlerden birinin devre dışı kalmış olabileceği... Bende buna inandım çünkü hafta sonu Altınovadan dönüşümde araç 180 km hıza çıktığında sağ önden bir ıslık sesi geliyor lakin düşük hızda bu yok yani 180 ve üzeri hızda var bu sesinde rulmandan geldiği (Eren yani exelans da aynı fikirde) kanısındayım...

- Peki ya sizce ??
senin tech2 i arıza code yazmıyormu kardeşş okuda sorunu çözelim burda.:) :D

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam dostlar;

- Peki ya sizce ??

2-3 saat önce aracı lift e aldık su sızıntısını tesbit için bir süre viteste calıştı. indikten sonra abs ve tc lambaları yandı bir süre sonra söndü.

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
rulmandan olunca tech 2 sağ ya da sol rulman şeklinde okuyor arızayı hemen okuyor, eğer sorun ordan olsaydı söylerlerdi, eğer sorun rulmansa 160 ytl orjinal parça ama dikkat et yetkili servis aynı parçaya 400 ytl çekiyor (işçilik hariç) değiştirmeden önce arkadaşımın dediği gibi kablolarını kontrol ettir çıkmış olabilir (aracı lifte kaldırınca lastiğin hemen aarkasında görürsün o kabloları) birde arka fren lambaları yanmayıncada aynı arızayı verebiliyor aklında bulunsun dikkat et..

Fren lambalarında kusur olduğunda yol bilgisayarı söylüyor, öyle bir arıza değil dostum...

neyin kulbu takıldı?? cıhaza baglanınca ne arızası verdı? hangı teker yazdı?

Musa ben tech2 ye bağlandığında orda değildim (aracı Dirik Ticaret Serdara bıraktım her seferinde öyle yaparım oda cihaza bağlattırmış ) ama sağ ön tekerlek yüzünden arıza verdiğini söylemişler, arızayı silince lamba sönmüş serdar ve nuri usta aracı 15-20 km tecrübe etmişler lamba yanmamış, bana tamam dır gel al dediler bende aldım dönüş yolunda tekrar yandı lamba lakin 1 haftadır söndü yanmıyor bellide olmuyor gerçi arada bir kafasına göre yanıyor istop edip çalıştırıncada sönüyor....(Dostum bu sanırım rulmandan bir dahaki izmire gidişimde değiştirecem galiba)

senin tech2 i arıza code yazmıyormu kardeşş okuda sorunu çözelim burda.:) :D

Tansu benim tech2 yi Nuri ustaya hediye ettim, zaten benim aldığım cihazla bakmamışlar Joker servisin Tech2 si ile bakmışlar (ama eminde değilim :confused: )

yardiray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABS ikaz lambası

belki konuyla direk ilgili deil ama bende de şöyle bir sorun var yardımcı olursanız , yorumlarsanız sevinirim;

2000 model 2.0 DTI vectra sahibiyim , arasıra seyir halindeyken veya aracı yeni çalıştırırken ABS ikaz lambası yanıyor, kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca sönüyor, yani kalıcı olarak yanmıyor, bilgisayara bağlandığında ventil röle arızası kodlu arıza beliriyor resetlenince de siliniyor

bunun çaresi olarak da ABS sistemini komple değiştirmeyi önerdiler

gerçekten bu kadar ciddi bi bir sorun mu?

özellikle böyle bir arızayla karşılaşan bir opel kullanıcısının yorumunu bekliyorum

teşekkürler

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kablo temassızlığı bu başka bişey olamaz..kopmak üzere olna bi kablo hedme..rulmana giriş kablolarını baktır tekerinn iyice