ACİL kumanda kapıları açmıyor

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtarı nasıl actınız ?

ekteki resimde işaretlediğim kenarlardan bıçakla kastır biraz sağdan biraz soldan sonra kendisi atıyor zaten. dikkat et immoyu düşürmek(küçük siyah parça) sonra ikiye ayrılınca tutacaklı bölümüde ikiye ayırman yeterli pil onun içinde

Ekli dosyalar

• ASTRA-~1.JPG
    ASTRA-~1.JPG
    10.8 KB · Görüntüleme: 23

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var arkadaşlar kumanda kapıları acmıyor ve kapatmıyor yukarda yazılanları yaptım fakat olmadı kumanda tuşuna basılı tuttum ama hicbirşey olmadı hiç işlemiyor ne yapmam lazım acilll acilll lütfen

pili değiştirdiysen yani düğmelere bastığında kumandanın ışığı yanıyorsa, arabaya bin kontağı aç bi kaç kere kumandadan kontak açıkken kapıları aç kapa yeterli olacaktır. bende işe yaradı

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekteki resimde işaretlediğim kenarlardan bıçakla kastır biraz sağdan biraz soldan sonra kendisi atıyor zaten. dikkat et immoyu düşürmek(küçük siyah parça) sonra ikiye ayrılınca tutacaklı bölümüde ikiye ayırman yeterli pil onun içinde

Benim anahtar böyle

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hallettim ilk aldığım pilin görüntüsüde adıda hiç hoşuma gitmemişti ve aklımda hep acaba bu pil iyi değilmi sorusu vardı sonra büyük bir alışveriş merkezine gidip philips marka cr2032 v3 diye bir pil aldım 5 tl arabama gecip yarım kontakta kapatma tuşuna basılı tuttum 2-3 saniye sonra kapıları kapattıp actı kumandam calışmaya başladı aynı sorunu yaşayan arkadaşların bilgisine

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hallettim ilk aldığım pilin görüntüsüde adıda hiç hoşuma gitmemişti ve aklımda hep acaba bu pil iyi değilmi sorusu vardı sonra büyük bir alışveriş merkezine gidip philips marka cr2032 v3 diye bir pil aldım 5 tl arabama gecip yarım kontakta kapatma tuşuna basılı tuttum 2-3 saniye sonra kapıları kapattıp actı kumandam calışmaya başladı aynı sorunu yaşayan arkadaşların bilgisine

hadi geçmiş olsun

emrx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saatçiye götürdüm anahtarı, Herşey dahil 2 tl ye halletti. :) Şu an gayet memnunum anahtar baya uzaktan çekiyor.

serkan1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba...Benim opel astra njoy 2004 model aracım var...Birkaç kez kapıları kumandamla açamadım...Bir kez anahtarcıya götürdüm "koddan çıkmış ,kodu yeniden girelim dediler" kapılar düzeldi...

Bir süre sonra pili zayıflamıştır diye düşünüp pili değiştirdi,iyi çalışıyordu ki bir hafta sonra aynı problem yine başgöseterdi...

Ben yukarıda sizin verdğiniz yöntemi kullandım...Yani kontak açıkken açma-kapama düğmesine 5-6 saniye basılı tuttum ve kapılar açıldı...

Ancak bu düzgün çalışma 2-3 gün sürüyor tekrar açılmama sorunu başgösteriyor...aynı yöntemi kullanıp 2-3 gün daha düzgün çalışıyor sonra tekrar bu işlemi yapmam gerekiyor...Şimdi sorularım şunlar:

1-Anahtar niye koddan çıkar?
2-Açma -kapama düğmesine 5-6 saniye basılı tutunca arıza düzeldiğine göre aracımın doğru kodda olduğundan emin olabilir miyim?
3- Bu açma -kapama düğmesine 5-6 saniye basılı tutma ve kapıların düzelmesi işlemi 2-3 gün işe yaradığına göre acaba bu işlem sadece bir süre anahtarı şarj mı ediyor?
4-Sorunumun kesin nedeni ve çözümü nedir?

yuyiozen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya pili az yada adapte olmamış anahtar pilini falan yeni değiştirdiysen...herhangii bir servise uğra hemen çozerler
kendinde çözebilirsin
ANAHTAR SEKRONİZE OLAYI
1.
anahtarı kontaga takıp açık duruma yani ışıklar ın yandıgı duruma getırıyorsunuz
2.
açık duruma aldıktan 30 sanıye içinde araçla kumanda arasında bilgi transferi var bu sürede kumandanın acma veya kapama dümesine basıyorsunuz
sekronizenın oldugunu göstermek için kapı anahtarı bir defaya mahsus kendiliğinden açılıp kapanacaktır böylece işlem tamam
eger yınede calışmazsa geçmiş olsun bır servıse müracaaaaaaaaaat.

Son düzenleme: