Acil yardim 97 vectra b 1.6 fazla benzin yakiyor

life2323

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar 97 vectra b gl aracım var.arabanın sıralı tüp markası baykan.tüpü normal yakıyor.arabam kışın 10 dakikaya yakın bir zamanda tüpe geçiyor.yaz ayında ise 30 saniyede tüpe geçiyor.ama aracım günde mutlaka 5 ile 8 defa arasında stop ediyorum.çalıştırıyorum işim gereği.benzin hiç dayanmıyor.25 tl lik benzin koyuyorum.bir hafta sürmeden 5 günde bitiyor.benzin deposuna baktırdım bir sorun yok.benzin filtresinide değiştirdim.arabanın bujilerini dğiştirdim.yağ bakımı filan motor bakımını düzenli olarak yapıyorum ama bu benzine bi çare bulamadım lütfen acil yardım edin

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
edit

Son düzenleme:

life2323

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş bey ilginiz için teşekkür ederim.ben 25litre benzin yazmadım 25 tl lik benzin yazdım.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş bey ilginiz için teşekkür ederim.ben 25litre benzin yazmadım 25 tl lik benzin yazdım.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Pardon ben yanlışlık yapmışım.:( O zaman günde 5 TL'lik benzin sarfiyatı üzerinden hesap yapalım. Yani yaklaşık olarak İzmir fiyatına göre 25 TL'lik benzin 6,8 Lt benzin eder bunu da 5'e bölersek günde 1,4 litre benzin sarfiyatı demektir. 8 kere soğuk motor ile aracın çalıştığını varsayalım; 1,4/8=0,175 Lt eder. Yani aracının soğuk motorla 30 saniye çalışması için ihtiyaç duyacağı benzin 0,175 (1 saatte 21 litre) litredir. Aracında yol bilgisayarı olan bir arkadaşın varsa yol bilgisayarındaki tüketim değerlerine dikkat et, bizim araçlar yaklaşık olarak rölantide bir saatte 1 litre civarı bir tüketim değeri gösterir, (benim aracım 2000 cc lik motora sahip ve soğuk motorda tüketim 1,5 litreye kadar çıkıyor) kalkışlarda ise 30-35 litre tüketime kadar çıkıldığına göre bence senin sarfiyatın fazla değil, çünkü bizim araçlar ağırlıkları nedeniyle en fazla tüketim değerlerine kalkışlarda ulaşır. İstersen bir de şöyle deneme yap. Kısa mesafeli şehirdışı bir yola çık, LPG yi devreden çıkararak belli bir süre aracını benzinle kullanarak tüketimi bir de öyle kontrol yap.

Son düzenleme:

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin tüketimi bendede fazla ama ben çalıştıracağım zaman gazın göstergesindeki düğmeye uzun basıyorum araç ilk gazda çalışıyor çünkü arabaya benzin yetiştiremiyorum sizin gibi

life2323

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bülent bey düğmeyi basılı tutup araç tüpte çalışırsa aracda herhangi bir mekanik yada teknik sorun tüp tesisatı yada motor tarafından bi aksilik çıkmazmı.ne zamandır.böyle kullanıyorsunuz

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 aydır böle yapıyorum bi sıkıntı olmadı fakat pompa benzin azlığından yanabilir başka sıkıntılar yine verebilir belki... aslında böle yapmamak lazım ama benzin koymaktan araca bıktım valla