Acil yardim araÇta hİÇ yaĞ yok

ahmtmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaŞlar aracimi ( opel astra gl 2001 )2014 Şubat'ta aldim aldiĞim zaman İÇerİsİnde hİÇ motor yaĞi yoktu 2 gÜn sonra bakima verİp yaĞi yenİlettİm bunun yaninda hava fİlt. Ve yaĞ fİlt. De deĞİŞtİrİldİ.
Km 120100 km de İdİ Şuan 121834 de yaĞini kontrol ettİm İÇerİsİnde hİÇ yaĞ kalmamiŞ aksİ bİr durumda yok neyden kaynakli olabİlİr.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç şıpır şıpır yağ damlatmıyorsa biryerlerinden aracınız benzin değil sanki yağla çalışıyor.
Yağ çubuğu kırık felan olmasın ?
Yağ lambası yanıyormu ?
Kısaca servisten çıktığında yağ çubuğunda yağ olduğunu gördünüzmü ?
(araç stop edildikten 5-10 dk sonra gözkararı düz bir zeminde bakılması önemlidir)
Eğer yağ seviyesine bakmakla ilgili ya da yağ çubuğu ile ilgili bir problem yok ise durum vahim.En kısa sürede güvenilir bir yerde silindirlerin kompresyonlarını ölçtürmek durumu belirleyecektir.Yağsız motora marş basmak bile yanlış olur.

ahmtmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç şıpır şıpır yağ damlatmıyorsa biryerlerinden aracınız benzin değil sanki yağla çalışıyor.
Yağ çubuğu kırık felan olmasın ?
Yağ lambası yanıyormu ?
Kısaca servisten çıktığında yağ çubuğunda yağ olduğunu gördünüzmü ?
(araç stop edildikten 5-10 dk sonra gözkararı düz bir zeminde bakılması önemlidir)
Eğer yağ seviyesine bakmakla ilgili ya da yağ çubuğu ile ilgili bir problem yok ise durum vahim.En kısa sürede güvenilir bir yerde silindirlerin kompresyonlarını ölçtürmek durumu belirleyecektir.Yağsız motora marş basmak bile yanlış olur.

hocam , yağ çubuğunda bir kırıklık yok aracı stop ettirdikten sonra dediğiniz gibi düz bir zeminde belli bir süre bekledikten sonra kontrol ediyorum çubuğu ilk çıkarttığım zaman 4 çizgide yağ gösteriyor temizleyip tekrar kontrol yaptığımda ucunda hafif bir yağ görünüyor seviye cubukları kuru hiç yağ yok yada belii belirsiz , normal yolda ortalama 20 - 30 km yol gittiğimde resimdeki simge yanıyor bunun dışında bir hata mesajı vermedi

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıkıntı var belliki.peki egzosttan yoğun mavi duman durumu var mı ?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
1750 km de arabanin 2-3 litre yag yakmasi icin sonek ilaci gibi duman atmasi lazim herhalde. Karterden veya yag tapasindan kaciriyor olmasin sakin

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ kontrol çubuğunu sonuna kadar girmiş olduğundan emin olun.
araba düz biryerde stop ettikten 1 saat sonra yağ çubuğuna bakın.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam , yağ çubuğunda bir kırıklık yok aracı stop ettirdikten sonra dediğiniz gibi düz bir zeminde belli bir süre bekledikten sonra kontrol ediyorum çubuğu ilk çıkarttığım zaman 4 çizgide yağ gösteriyor temizleyip tekrar kontrol yaptığımda ucunda hafif bir yağ görünüyor seviye cubukları kuru hiç yağ yok yada belii belirsiz , normal yolda ortalama 20 - 30 km yol gittiğimde resimdeki simge yanıyor bunun dışında bir hata mesajı vermedi

Yağ çubuğunu sadece uc kısmında yağ olması aracınızda hiç yağ olmadığı anlamına gelmez ama aracınızın normalin çok üstünde yağ eksilttiği kesin. En basit olarak yağ tahliye tapasını kontrol etmenizde fayda var.

ahmtmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bilgileriniz için tsk ederim bugün kontrol ettirdim araç 1 lt yağ eksiltmiş yağ değişelide 3000 km olmuş ben km bilgisini yanliş vermişim şimdilik eksik yağ tamamlandi hafta içi detayli kontrol edilecek varsa bir arizasi , arizayi sizler ile paylaşirim