acil yardim!!!kontak kitlendi

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler kemerdeyim ve aracim 2004 astra g
aracin direksiyonu kitlenmis ve kontak calismiyor
sebebi ve cozumu nedir acil yardim lutfen

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontak girişine wd40 gibi birşey sıkmak bazen işe yarıyormuş bu sorun astra g lerde hep oluyormuş bende merakla başıma nezaman gelecek diye korkarak bekliyorum zaten ustanın biri de senin kontakta biraz zorlanma var dedi hepten tırstım :rolleyes:

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wd40 dediginiz nedir peki arac sabhtan buyana otelin onunde duruyor ama kontak nemden islandida ondan mi calisqmiyor kontak hic donmuyor direksiyon boslugunuda alliyor cevirerek deniyoruz ama tik yok

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontakta zorlanma vardi uzun zamandir ama ilk defa bu kadar inatci oldu

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
wd40 dediginiz nedir peki arac sabhtan buyana otelin onunde duruyor ama kontak nemden islandida ondan mi calisqmiyor kontak hic donmuyor direksiyon boslugunuda alliyor cevirerek deniyoruz ama tik yok

Kabaca sprey şeklinde yağ+temizleyici

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savas abi
en kolay cozum nedir cektireyimmi yani servise arabayi sabah yoksa usta mi getirmeliyim kemerdede servis yokturnki kaskodan cektirsem

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon kilitlenmesi kontak kapalı iken direksiyonu çevirince olur anahtarı takıp anahtarla beraber direksiyonu zorlayarak çevirince açılır bunu her ihtimale karşı belki bilmiyorsunuzdur diye yazıyorum çünkü bunu bilmeyen biri arabaya binince aha kontak dönmüyo yandık demişti :D ama muhtemelen biliyorsunuzdur sorun bu değilse birde anahtarı bastırarak çevirmeyi deneyin.

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon kilitlenmesi kontak kapalı iken direksiyonu çevirince olur anahtarı takıp anahtarla beraber direksiyonu zorlayarak çevirince açılır bunu her ihtimale karşı belki bilmiyorsunuzdur diye yazıyorum çünkü bunu bilmeyen biri arabaya binince aha kontak dönmüyo yandık demişti :D ama muhtemelen biliyorsunuzdur sorun bu değilse birde anahtarı bastırarak çevirmeyi deneyin.
yok onu biliyorum yazdimda zaten bu farkli
bastirdim cevirdim ayni anda direksiyon boslugunu aldim
anlasilan bana kacti yine para

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün göremedim paar vermeden hallederdin, güneş altında kaldıysa araba kontak şişiyor gibi birşey şifreler karışıyor, anahtar giriş bölümündeki yuvarlağa çekiç sapı gibi bir malzemeyle elinide üzerine bastırarak vuruyorsun az sonra içeri giriyor anahtar uyarı alarmı çalıyor, anahtarı tak çevir çalışacak, hemen bir oto anhtarcıya gidip pazarlık yapıp 50 liraya söktürüp temizleteceksin bir daha olmayacak.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
En yakın nalbur, yapı marketten
220px-WD-40_Smart_Straw.JPG

Alın ve kontağa sıkın. Mekanizma dağılmadıysa büyük ihtimal 10 liraya çözebilirsiniz sorunu.